Хотинській міській раді надійшла пропозиція від мерії Львова привозити на Хотинське сміттєзвалище по дві вантажівки відходів у день, на платній основі, пишуть Хотинські вісті.
Депутат міської ради Анатолій Сухаренко оприлюднив рішення виконкому про затвердження тарифів на послуги із захоронення сміття, завезеного з інших регіонів країни, на міському сміттєзвалищі. Цим рішенням встановлено вартість такої послуги – 700 гривень за тонну.
"Тільки учора я довідався про таке рішення виконкому, яким вже встановлені розцінки на захоронення відходів. Але не розумію: інші міста заробляють на туризмі, а ми на смітті? Навіщо це Хотину? На мій погляд, таке питання можна розглядати хіба що після встановлення сміттєсортувальної лінії, коли вже буде можливість сортувати пластик, металобрухт, папір для подальшого продажу. І то – лише розглядати, радитися з громадськістю", – зазначив Анатолій Сухаренко.
Керівник Хотинської ОТГ Микола Головльов каже, що така пропозиція від львівської влади надходить уже втретє, раніше – у 2015 та 2016 роках:
"Тоді розглядали це на сесії і двічі приймали рішення про заборону завезення сміття. Нині лише довів до відома інформацію, щоб спільно обміркувати це питання, про якесь рішення поки не йдеться. Поряд з тим, розповів їм про фінансову сторону: захоронення 1 тонни сміття коштує 700 гривень, у день можуть привозити дві вантажівки, це 50 тонн = 35 тисяч гривень. Тобто у рік вийде понад 12 мільйонів, які можуть надійти на рахунок КП "Хотинблагоустрій". Тоді не потрібно було б дотувати його з міського бюджету (на оплату праці робітників та утримання цього комунального підприємства ми спрямували більше 4 мільйонів, які могли піти на благоустрій Хотина, дороги чи тротуари). До речі, хотинське сміттєзвалище заповнене на 25%.
Крім того, за ці кошти можна облаштувати лінію зі сортування сміття, та зібраний папір, пластик і металобрухт продавати і заробляти ще близько 15 тисяч у день для міста, створити понад 20 робочих місць. А у перспективі збудувати завод з переробки відходів", – прокоментував Микола Головльов.
Читайте також: На Буковині три ОТГ отримали 8 мільйонів гривень на техніку та контейнери для сміття
Також він запевнив, що у квітні буде громадське обговорення цих питань.
Щодо побоювань людей, що сміття звозитимуть на звалище безконтрольно, він повідомив, що міська рада вже проплатила за 4 відеокамери, які встановлять на під'їзді до полігона відходів, також зроблять шлагбаум, де чергуватиме охоронець, облаштують освітлення цієї дороги.
А на запитання жителів "Навіщо це нам узагалі потрібно?", керівник Хотинської ОТГ відповів:
"Сміттєзвалище функціонує з 1983 року, площа – 9,8 га. Непотріб просто скидають на купи, не сортують. Крім того, час від часу через горе-господарів, котрі випалюють металобрухт, стаються загорання сміття, а тим димом змушені дихати люди. Необхідно навести там порядок і зробити сміттєсортувальну лінію. Але вона коштує близько 10 мільйонів гривень, яких у бюджеті громади немає".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами