Перш за все, посадовці обговорили можливість створення в Чернівцях Почесного Консульства Латвійської Республіки.
Усі необхідні процедури для цього приблизно триватимуть два роки. У свою чергу, Олександр Фищук запевнив Надзвичайного та Повноважного посла Латвійської Республіки в Україні про максимальне сприяння органів виконавчої влади області для пришвидшення відкриття Почесного Консульства. «Ця подія стане новими поштовхом для поглиблення співпраці між нашими країнами у різних галузях. Для нас важливий обмін досвідом у сферах освіти, медицини, туризму, а також ведення підприємницької діяльності», - підкреслив посадовець, цитує прес-центр Чернівецької ОДА.
Олександр Фищук висловив подяку керівництву Латвійської Республіки за підтримку України у складний для неї час. «Чотири роки тому Україна обрала для себе європейський вектор розвитку і ми впевнено крокуємо до втілення мети – покращення життя для її мешканців, - зазначив посадовець. – Буковина – унікальний багатонаціональний край, де здавна співіснували у мирі та злагоді представники різних національностей та віросповідань. Але найбільше наше багатство – це люди – талановиті та працьовиті».
Очільник крайової влади області поінформував Юріса Пойканса щодо досягнень Буковини у сфері наукових досліджень, підприємництва, аграрній галузі. Окремо Олександр Фищук зупинився на процесі впровадження реформ, зокрема на процесах децентралізації, що зараз активно впроваджуються в Україні, та в Чернівецькій області зокрема.
Юріс Пойканс запропонував керівництву області та міста відвідати Латвійську Республіку та перейняти досвід у самоврядуванні, медицині, житлово-комунальному господарстві, будівництві об'єктів соціальної сфери, лісового господарства: «Щодо співпраці в освітній сфері, то профільні міністри України та Латвійської Республіки за останній час двічі зустрічалися щодо освітньої реформи, зокрема щодо питання національних меншин. У професійно-технічному навчанні ми намагаємося запровадити так звану «німецьку модель». Зараз працюємо над вирішенням питання трудової міграції, і знаю, що ця програма відома і на Буковині».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами