Поезія відомих поетів оживає. У Чернівцях звичайні перехожі та туристи вже згодом просто на вулиці зможуть натрапити на вірші Пауля Целана, Ольги Кобилянської, Рози Ауслендер та інших видатних постатей, які у різні епохи творили у цьому місті.
Замість донедавна беззмістовних малюнків на чернівецьких будинках, він вирішив творити поетичне графіті. Об’єктом вуличний художник, який не захотів називатись, обрав вірші Марини Цвєтаєвої.
Микола, вуличний художник: «Теги можуть писати школьнікі разні, а такі вірші – люди, які більш-менш шось розбираються в тій же самій культурі, віршах, які хотять донести не просто вірш, а думку».
Хлопець пише вірші на стінах не один, у компанії дівчат-однодумців. Вони упевнені: такі зображення не лише милуватимуть око, а й збагачуватимуть чернівчан.
Микола, вуличний художник: «Я думаю, потрібні, того що на вулиці має виражатись якось. Для цього є стіни і балони. Особливо такі стіни, які не є прикрасою міста. Вони є старі вже ,і все рівно їх будуть замальовувати. На даний момент навіщо їм пустувати?»
Більш ґрунтовно взялась за це команда студентів із центру «Ґеданкендах»: вони створили проект «Мертві поети оживають».
Олег Барасій, співавтор проекту: «Дивлячись на сучасний стан і архітектури, і, можливо, того величезного пласту літератури, ми вирішили їх, якось поєднавши, і актуалізувати їх».
Першим автором, поезія якого оживе, стане Пауль Целан і його вірш «Людина». Зобразять поезію у формі людської фігури висотою у 2 метри, попередньо відреставрувавши стіну. Автори впевнені: так поезія одразу кидатиметься в очі.
Олег Барасій, співавтор проекту: «Не кожна людина може відкрити книгу, але кожна людина бачить, що на стіні будинку там якійсь текст, розміром 3 метри на 5 метрів. Це важче пройти і це важче оминути».
Мешканці міста не проти таких змін.
Марія Філіпчук, мешканка: «Треба їх вспоминати, і за них ,треба, щоб всі люди знали, що є такий був»
Людмила Кодрян, мешканка: «Пам’ятник стоїть, хай буде щось від нього. Мені подобається»
Віталій Романовський, мешканець: «Це супер. Це, канєшно, круче, чем якесь графіті цих не дуже розумних дітей. Я тільки за».
Планують писати вірші не лише на стінах споруд, а й на бордюрах, чернівецькій бруківці та на пагорбах навпроти залізничного вокзалу. Згодом, окрім віршів Пауля Целана, оживе в Чернівцях поезія і Рози Ауслендер, Міхая Емінеску, Зельми Меєрбаум-Айзінґер та Ольги Кобилянської.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами