Аномальні погодні умови у квітні цього року і сильний снігопад призвели до втрат і руйнувань у Ботанічному саду Чернівецького національного університету, пише Медіа агентство АСС.
На кожному виділі у саду спеціалісти записують у блокнот інформацію про поламані гілки, викорчувані дерева, пошкоджені квіти, стебла, кущі. Одні рослини можна почистити і відновити, інші втрачені назавжди.
«Дерево ламається під вагою снігу і падає на решту квітів та кущів, і ламає і їх. Аномальний снігопад. Півонії прибиті до землі, тюльпани всі лежать, частина з них уже не зацвіте. Нарциси теж під снігом. От магнолія Суланжа з бутонами вже, мала якраз цвісти. Бутони померзли, коричневі плями з’явились – підмерзлі пелюстки. Вони уражені, насіння уже не дадуть, запилення не відбудеться - все перемерзло. Цій магнолії понад 100 років, і ось так відламало їй верхівку», - розповіла Тетяна Деревенко, директорка Ботанічного саду Чернівецького національного університету.
Поруч керівниця ботсаду показує, як не витримав снігового тиску головчатотис, трохи далі – два кипарисовики Лавсона нагнулись додолу. Через густу посадку крона розвивається однобічно, а тому сніг тисне на одну сторону і ламає рослину. Такі екземпляри доведеться списати.
Отримуйте новини в Telegram
«Все має іти через міністерство, без їхнього дозволу жодні дії ми не можемо вчиняти. Ось гляньте, туя західна Вареана Лютесценс коренем вивернута догори. Коріння відірвалось, вона більше не приживеться, навіть якщо ми її назад посадимо у землю. Коренева система чутлива і не любить пересадок. Живлення не буде. І нас взагалі багато інтродукованих рослин (завезені з інших кліматичних умов). І догляд за ними особливий», - додає Тетяна Деревенко.
Ялівець Віргінський - поламані три гілки. Дерево ще не втрачене, з нього заберуть живці і розмножать методом живцювання у парниках. Бузок угорський теж втратив три гілки.
«От я зараз роблю обхід виділами і проводжу ревізію. От цілий список склала. Понад 20 позицій. Більше кущів, ніж дерев постраждало. Такого аномального снігопаду у квітні я не пам’ятаю за 50 років. Аби так багато снігу за такий короткий період. Кущі жимолості от прибиті снігом досі. На щастя, зазвичай у нас є дублі рослин. Серед унікальних - кунінгамія, їх було дві одиниці. Одна вже поламана. Це китайське дерево, його ще називають дерево труни – воно легке і міцне водночас. Також ще росте криптомерія, це японська рослина. Її снігопад не зачепив», - розказала Марія Веклюк, провідна фахівчиня відділу рослин відкритого ґрунту Ботанічного саду.
Лежить на землі і дуже рідкісна береза паперова, з двох екземплярів залишився один. Разом з гілками впало ще й два пташиних гнізда.
За наявності техніки та робочих рук ситуацію вдасться виправити за кілька тижнів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами