Колекцію виробів з лози, які створив майстер народної творчості України Іван Снігур, для краєзнавчого музею придбала Чернівецька обласна рада, пише ІА АСС з посиланням на директора музею Івана Сандуляка.
Декілька місяців тому у музеї представили експозицію з його виробів. Однак через карантин музей лише нещодавно відкрив свої двері для відвідувачів. Колекцію можна оглянути з дотриманням карантинних правил.
«Усі його вироби з лози знаходяться тут у музеї. Ця експозиція відкрилася декілька місяців тому і жодна людина ще не пройшла повз, не зупинившись та не поцікавившись експонатами. Вона привносить якесь світло у душу», - каже співробітниця музею Марина Яковлева.
У центрі експозиції Берегиня з лози. Вона була створена як янгол-охоронець міста, пояснюють у музеї. Це найбільший експонат у колекції.
Тут також розміщений цілий дачний куточок, виготовлений Іваном Снігуром. Представлена сумка з лози, дитяча люлька. Багато керамічного посуду, прикрашеного лозою. Усю кераміку, яка увійшла до експозиції, власними руками зробив Іван Снігур.
Є прикрашені лозою дзеркала та дзвони з лози. Центральний навіть може дзвонити.
Усього у музеї знаходяться понад пів тисячі виробів з лози Іван Снігура.
Іван Назарович Снігур народився 5 червня 1929 року у селі Грозинці Хотинського району. Помер 8 жовтня 2016 року у Чернівцях. Він був етнографом, фольклористом, краєзнавцем, різьбярем, писанкарем, майстром лозоплетіння, письменником, мистецтвознавцем, художником.
29 травня 2020 року вдова Івана Снігура, Ольга Петрівна Снігур, подарувала Чернівецькому краєзнавчому музею авторські роботи Івана Назаровича Снігура - понад 120 його картин.
У музеї також зберігається колекція писанок (понад 550 одиниць), розписаних Іваном Снігуром та ряд інших предметів зібраних ним. Це традиційні жіночі вишиті сорочки кінця ХІХ – першої половини ХХ століття, перемітки, прикраси, банкноти, монети та ряд інших предметів.
Наші новини є у Facebook
Ще частину зібраних Іваном Снігуром речей сьогодні зберігає його вдова Ольга Петрівна Снігур, які у майбутньому теж можуть бути передані до музеїв.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами