Чернівецький обласний партійний осередок «Європейської солідарності» оприлюднив заяву щодо повені у Чернівцях. Про це пише ІА АСС з посиланням на сторінку ЄС у facebook.
Представники партії вважають, що влада виявилася неготовою протистояти стихії.
«Про небезпеку масштабного підтоплення населених пунктів Чернівецької області відомо давно і стихія вирує на Буковині не вперше. Шкода, що влада не робить висновків та не бере до уваги слушні рішення фахівців та державників попередніх років. Наша область, як і місто, потерпає від негоди.
Ми неодноразово піднімали питання і вимагали першочергового відновлення протипаводкових систем на наступних об’єктах: місто Чернівці, Глибоцького, Сторожинецького, Кіцманського, Вижницького районів, зокрема с. Банилів – Слобода-Банилів, м. Вижниця, м. Берегомет та Путильського і Новоселицького районів», - ідеться в заяві.
В повідомленні зазначається, що після травневих паводків 2019 року та збитків на більш як 80 мільйонів гривень (мова про 5,2 км протипаводкових споруд) постала необхідність якнайшвидше відремонтувати дамбу. Через її критичний стан існувала загроза підтоплення 3-х населених пунктів: Банилів, Слобода-Банилів та Сирофимиць та сільськогосподарських угідь. Що вже цього року, власне, і відбулось.
Своєю чергою, голова правління Центру актуальних місцевих ініціатив, колишній в.о. голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк, вважає, що область і надалі продовжує боротися зі стихією власними силами, не отримуючи допомоги від центральної влади.
«Майже щороку травень та червень є паводковими місяцями. До прикладу, торік ми укріплювали дамбу в Банилові та зверталися щодо цього до центральної влади. Допомоги з центру так і не дочекалися, тому за рахунок коштів з обласного бюджету виділили 1,5 мільйона гривень і ще 2,5 мільйона гривень - з резервного фонду. Надалі подібна ситуація склалася у серпні минулого року, коли внаслідок сильного граду постраждали будівлі, зокрема, й заклади освіти. Центральна влада й тоді нам не допомогла – місцева ліквідовувала наслідки власними силами. Тоді ми виділяли кошти з резервного фонду ще й для малозабезпечених сімей, а також закладів освіти, які постраждали від стихії», - каже Михайло Павлюк.
Водночас Михайло Павлюк зазначає, що комплексна програма Басейнового управління залишається хронічно недофінансованою, а обласна рада поки жодним чином не змінює ситуацію.
«Минулими роками ми мали звіти від ДСНС та БУВР щодо їхньої готовності протидіяти стихійним лихам, знали про стан їхньої техніки, наявності необхідного оснащення, палива, матеріалів тощо. Що відбувається зараз: навіть уже коли стихія вирує, невідомо, чи підрозділи забезпечені всім необхідним», - каже Михайло Павлюк.
Представники відомств, які наразі протистоять повені, зізнаються: хотіли б кращого оснащення. Але поки що ресурсів для стримування стихії вистачає.
Так, за словами начальника БУВР (Басейнове управління водних ресурсів) річок Прут та Сірет Андрія Кавулі, протягом 2018 – 2019 років у складі управління сформували аварійний загін, згідно з програмою руслорегулюючих робіт, який зараз виконує свої функції.
«Маємо резервний запас палива для техніки, яка працює зараз на найнебезпечніших ділянках. На засіданні комісії з ТЕБ та НС обговорили виділення додаткового палива від Державної служби з надзвичайних ситуацій: 2 тонни вони передають своєму обласному управлінню і ще тонну - нам. Залишки ми передамо Вижницькій частині ДСНС. З резервного фонду нам обіцяють відшкодувати збитки. Ми маємо певні потреби, але критичної нестачі немає», - каже Андрій Кавуля.
Про забезпеченість необхідними ресурсами запевняють і рятувальники. Хоча також хотіли б кращого оснащення.
«Необхідним забезпечені, нарікань в нас немає. Маємо плавзасоби, мотопомпи. В нас є резерви. Хоча, звісно, хотілося б кращих умов. Водночас, нам додатково допомагає місцева влада. Паливо використовуємо своє. Для нас це природно, бо рятувальна техніка завжди повинна бути забезпечена належною кількістю палива, коли виїжджає на виклик», - розповідає начальник пресслужби управління ДСНС України в Чернівецькій області Сергій Бабчук.
Автор: Єгор Гринишин, студент ЧНУ
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами