Минуло 6 місяців після руйнівної червневої повені. Проте деякі постраждалі досі не отримали компенсації, тому змушені самотужки відновлювати свої будинки і господарства, готуючись до зими. Про це люди розповіли у сюжеті Чернівці LIVE.
Анатолій Унгурян, житель села Біла, показує, якої біди наробила повінь у його господарстві. У червні чоловік вичерпував намул з літньої кухні та подвір`я, а коли все підсохло – за власний кошт відновив гараж. Проте гори засохлого болота попри дорогу на вулиці досі залишаються не прибраними.
«Повінь знесла практично пів гаража. У дворі було до 30 сантиметрів намулу, у кухні вода стояла по вікна. Це був жах! – пригадує червневу повінь чоловік. – Особливо важко було у перший місяць, коли нічого не сохло, намул був настільки рідкий, що його важко було вичерпувати.
На сьогодні гараж самотужки відновив. Але хоч би трохи зробили порядок на вулиці: намул сухий лежить купами вже пів року. Наш голова обіцяв, що все заберуть, але тепер кажуть, нема трактора, нема грошей…».
Домка Волошина з Ревного досі плаче, коли згадує, як вода піднялася до вікон її хати.
«Мені здавалося, що настав кінець світу! – зі сльозами на очах каже жінка. - І нас держава зовсім забула. Мені не відшкодували ні однієї копієчки. Ми писали заяви, акти складали двічі – і то все було без користі».
У будинку Марії Балбачан від підтоплення потріскав фундамент. Жінка втратила город і свійську птицю. Проте державної компенсації досі не отримала.
«Я з вікна будинку рукою до води діставала, такий високий рівень був. 30 курей, яких мала, потопилися. На городі не залишилося ні картоплі, ні квасолі – все затопило. Іде зима, а дрова, які були заготовлені, теж у червні забрала велика вода, - скаржиться Марія. – Мені сказали написати заяву. А потім прийшла відповідь, що допомогти мені не можуть».
Ще в липні 2020 року в Чернівецькій ОДА розповіли, що виплатили компенсації майже усім мешканцям області, які зазнали збитків від паводків.
«Практично усі буковинці, які зазнали збитків через повінь, отримали компенсації. Так, людям, чиї оселі зруйнувала велика вода, виплатили по 300 тисяч гривень, власникам будинків, які необхідно капітально ремонтувати – по 50 тисяч, особам, чиє житло пошкоджено, – 20 тисяч», - йшлося у повідомленні.
Чому все ж деякі буковинці залишилися без грошей, журналісти ІА АСС запитали в Олексія Бойка, заступника голови Чернівецької ОДА. Він пояснив, що зараз розглядають другу чергу актів – від тих людей, які з певних причин подали документи не влітку, а восени.
«Всі акти, які були зібрані органами місцевого самоврядування, ми перенаправили у встановленому порядку до Кабінету Міністрів. Тоді виділили близько 12,5 млн. грн. на компенсації. Але є домогосподарства, які з різних причин звернулися пізніше – у вересні-жовтні. І місцеві комісії зараз ще складають відповідні акти, які ми передамо знову до Кабміну, - каже Олексій Бойко. – Пізніше подавали документи люди з різних причин. Зокрема, у декого не було зроблено документів на будинок (за постановою Кабміну, допомога виділяється тільки на житлові будинки). Тож наразі питання у процесі вирішення.
Ми наразі маємо додатково поданих близько 19 заяв. З них 4 – це повторне звернення щодо зміни категорії. Чекаємо відповіді від Кабінету Міністрів. Обіцяють, що питання буде вирішене позитивно».
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами