Держава виплатить компенсації постраждалим від паводку на заході України. Скільки саме отримають жителі регіону в ході години запитань до уряду у Верховній Раді повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, пише ІА АСС з посиланням на Кореспондент.
Зокрема, сім'ї загиблих отримають допомогу в розмірі 200 тисяч гривень, а власники житлових будинків, які повністю зруйновані - 300 тисяч гривень на сім'ю, сім'ям на капітальний ремонт дадуть по 50 тисяч гривень, на відшкодування втрат пошкоджених будинків - 20 тисяч гривень.
Окремо Міністерству захисту навколишнього середовища виділили 122 млн гривень для Держлісагентства та Держагентства водних ресурсів для відновлення дамб і зруйнованої інфраструктури.
Крім того, на пальне для ДСНС виділили 41 млн гривень, для Нацгвардії - 22 млн грн, для Нацполіції - 19 млн грн.
Поки на ліквідацію наслідків стихії виділили 754 мільйони, але це неостаточна сума, повідомив прем'єр. Зокрема, Закарпатській області виділили 30 млн гривень, Івано-Франківській - 480 млн гривень, Львівській - 10 млн гривень, Чернівецькій - 30 млн гривень.
За його словами, в Україні ведеться робота із визначення зон, вразливих до затоплення, для яких складуть карти загроз і ризиків затоплення.
Читайте ще: Депутати міськради звернулися до Президента через паводок
Також глава уряду заявив, що за останні 10 років площа відтворених лісів в Україні перевищила площу вирубок.
«Ми бачимо зміни клімату, які привели до підняття рівня води. Ми бачимо зменшення незаконних вирубок лісів, але боротьбу з цим явищем необхідно завершити. Запровадження повного електронного чіпування деревини, електронні аукціони... Щодо відновлення лісів, то всі суцільні зруби лісівники відновлюють. За весну цього року відновлено, за офіційними даними, 32,3 тисячі гектарів лісу. Співвідношення площі створення лісів за 10 років перевищило площу суцільних вирубок. На жаль, все ще є незаконні вирубки, які за інвентаризації лісів треба враховувати і мати розуміння, який обсяг насаджень повинен відбуватися в Україні», - сказав Шмигаль.
За його словами, причиною повені стали не вирубки лісу, а сильні опади. Шмигаль каже, що ліс міг увібрати лише 10% опадів.
Отримуйте новини в Telegram
Також стало відомо, що Верховна Рада України прийняла закон про виділення 2 млрд грн з резервного фонду державного бюджету на фінансування заходів з нейтралізації негативних наслідків червневої повені в західних областях України та запобігання виникненню інших надзвичайних ситуацій, пише УНІАН.
за законопроект про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (№3776) за основу та в цілому проголосували 350 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами