27 березня у світі відзначають Міжнародний день театру. Зазвичай, з нагоди цього дня театрали влаштовують концерти, вистави та капусники. Однак цьогоріч День театру припав на час, коли в Україні та у багатьох інших державах карантин. Тож буковинські театрали зняли зворушливе відео, у якому показали порожній Чернівецький обласний музично-драматичний театр імені О. Кобилянської.
Людмила Скрипка, головна режисерка театру:
"Театр, як на мене, найзагадковіший вид мистецтва, багато у чому незрозумілий і якщо хоч один раз в житті вдихнув це грішне дійство, вже не зможеш без нього ніколи. Театр – це хвороба і ти вже не зможеш жити без нього, тому що кожна клітина тіла живе театром. Для всіх працівників нашого театру театр – це дім.
...Це наш палац і наша молитва, але він без глядача – це просто приміщення. Холодне приміщення і порожні стільці. Тому ідіть в театр, ми на вас чекаємо і ми вас любимо. З Днем театру!"
На відео Людмила Скрипка та Юрій Марчак показують театральні куточки, які зазвичай не бачить глядач. Сцена театру закрита пожежною завісою.
"Театр - завжди був і завжди залишиться живим", сказав в інтерв'ю ІА АСС директор-художній керівник театру Юрій Марчак.
"На сьогоднішній день мені здається, я вже говорив це дуже давно, років 15 тому назад про те, що не зважаючи на комп’ютери та телевізори, людям захочеться почути живе слово, живу емоцію, живе відчуття, почуття. І все це має на сьогоднішній день театр. Я так думаю, що з часом все ж таки живе слово, жива емоція, живе почуття воно переможе і саме за цим люди йдуть у театр", - зазначив Марчак.
Директор театру також розповів, що сьогодні актори чернівецького театру доволі впізнавані, вони багато працюють поза сценою, при театрі діє театральна студія, актори працюють на телебаченні та знімаються у кіно.
Отримуйте новини в Telegram
"Я завжди кажу собі: треба за собою слідкувати, щоб ти нормально виглядав на вулиці, якщо раптом тебе впізнають і підійдуть", - розповідає Юрій Марчак.
Поповнення акторського складу, реставрація та покращення технічного оснащення, - це те, чого Юрій Марчак бажає чернівецькому театру.
"За театр мене болить усе, починаючи від укомплектування творчого складу. Театр завжди повинен поповнюватися новою молодою енегійною кров’ю, гарними молодими спеціалістами, які повинні приходити у творчий колектив.
Мені б хотілося, щоб наш театр сьогодні виглядав після реставрації так, як виглядає театр, збудований тими ж архітекторами у Яссах, який пройшов капітальний ремонт, як його театр-близнюк у місті Фюрт, театр у місті Одеса. Мені б хотілося, щоб завершилися ремонтно-реставраційні роботи у театрі.
Це, напевно, найбільш болюче питання, яке є і мені хочеться, щоб нарешті ті, хто прагне зберегти культуру в Україні, зберегти те надбання, яке робилося роками: всі національні колективи, всі театри, які є периферійними, академічними, чи просто міські театри, щоб їм допомогли технічно на 21 століття стати міцно на ноги, щоб ніхто не жалівся з приводу нестачі якогось технічного обладнання.
Цього мені хочеться для свого колективу, для свого театру, а найголовніше – щоб всі були здорові, здорові і ще раз здорові!", - Юрій Марчак.
Нагадаємо, що у зв'язку з карантином, усі вистави у Чернівецькому облмуздрамтеатрі скасовані та перенесені на інший час.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами