Приміщення колишнього кінотеатру "Україна" на вулиці Ольги Кобилянської на 10 років передали в оренду релігійній громаді "Емануїл", про це ІА АСС розповів Віталій Гавриш, директор Департаменту розвитку Чернівецької міськради.
"Договір підписаний на виконання рішення виконавчого комітету. Приміщення колишнього кінотеатру "Україна" передано на 10 років в оренду релігійній громаді "Емануїл", - повідомив Віталій Гавриш.
Посадовець зазначив, що будь-які роботи, які проводитимуть представники релігійної громади у приміщені колишнього кінотеатру, окрім поточного ремонту, вони зобов'язані погоджувати.
"Від Департаменту розвитку вони зобов’язані отримати попереднє погодження, тобто взагалі чи ми дозволяємо, чи не дозволяємо проведення ремонту. Від Департаменту містобудівного комплексу вони зобов’язані, коли будуть проводити роботи, отримати містобудівні умови і обмеження, вони зобов’язані отримати погодження і від відділу охорони культурної спадщини, оскільки приміщення знаходиться в історичному ареалі", - каже Віталій Гавриш.
Рішення виконкому про передачу в оренду приміщення колишнього кінотеатру незаконне, вважає радниця чернівецького міського голови Тетяна Шепелько, про що вона повідомила у коментарі ІА АСС. Тетяна Шепелько також зазначила, що наразі справа щодо цього рішення знаходиться в апеляційному суді.
"Директор Департаменту розвитку знає, що рішення виконкому незаконне з точки зору порушення статуту громади, знав про суди і про те, що ми в судах просимо зупинити дію рішення і справа зараз по зупиненню дії рішення виконкому в апеляції, але все одно підписав договір.
Позов подано Артемом Жуком - автором петиції про заборону передачі кінотеатру релігійній громаді. Позов про скасування рішення виконкому щодо передачі в оренду церкві кінотеатру. Крім того, міським головою була створена робоча група, яка працювала по кінотеатру, але виконком не взяв до уваги напрацювання робочої групи", - каже Тетяна Шепелько.
Як зазначив Артем Жук у коментарі ІА АСС, позов подано від нього до виконавчого комітету про скасування рішення про передачу приміщення колишнього кінотеатру Україна в оренду релігійній громаді.
"Вони зараз почали ремонтні роботи, як мені відомо, і ці ремонтні роботи не погоджені. Всі внутрішні і зовнішні роботи мають бути погоджені. Поки що вони без погодження. Буде скликатися комісія, будемо вирішувати яким чином діяти далі.
Була петиція, рішення виконавчого комітету було прийнято з порушенням, як підтверджує міська рада у документах, які надали в суд.Не були проведені громадські слухання, перед передачею в оренду церкві Емануїл", - зазначає Артем Жук.
Віталій Гавриш каже, наразі рішення виконавчого комітету міськради - законне, оскільки суд не виніс зворотнього.
"Тобто, апріорі, подали в суд, щоб скасувати рішення виконкому, але на сьогоднішній момент воно діюче. Позов про забезпечення не був задоволений, фактично, не уклавши договір і маючи законне рішення, я став би посадовою особою, яка не вчиняє законних дій. Скасують рішення виконавчого комітету, значить будемо діяти по-іншому. А якщо не скасують?
Ця вся епопея тягнеться з травня. Департамент повідомив міського голову, враховуючи що є рішення фактично законне, Департамент не може не укласти договір і буде укладати договір, зворотної реакції не поступало", - зауважує Віталій Гавриш.
За його словами, у приміщенні колишнього кінотеатру представники релігійної громади "Емануїл" проводитимуть релігійні обряди.
"Саме приміщення не зазнає глобальних змін, фактично воно і не може змінитися, тому що великий зал, а великий зал вони не можуть якось по-іншому перебудувати. Приміщення взято в оренду з умовою, що його відремонтують та збережуть. Це і в їхніх інтересах. Якщо не буде проводитися ремонт, то я думаю, що з чистою совістю можна розглядати варіант повернення приміщення", - зазначив посадовець.
У свою чергу Юлія Сафтенко, начальниця міського управління культури у коментарі ІА АСС повідомила, що бореться за кінотеатр вже тривалий час.
"Ще задовго до «Емануїла» управління культури клопотало в Департаменту економіки про передачу приміщення на наш баланс. Проте, після звернення «Емануїлу», нам у цьому відмовили.
У нас були полярні думки з цього приводу з Віталієм Гавришем. З його слів – кінотеатр багато років захаращений і потрібні багатомільйонні витрати, аби відновити його. Тому потрібно було віддати будь-кому, хто зможе привести до ладу це приміщення.
Проте, варто розуміти – якщо ми віддаємо кінотеатр в оренду на 10 років з можливістю його викупу за рахунок покращення там умов, ми фактично даруємо величезне приміщення на центральній вулиці міста.
Мене неодноразово намагалися переконати та змінити мою думку, проте я залишаюся на своєму – кінотеатр повинен бути на балансі управління культури.
Ні для кого не секрет, що культура не отримує дотації з державного бюджету, як, наприклад, освіта чи охорона здоров’я. Таке приміщення у центрі міста могло би бути потужним культурним майданчиком, молодіжним хабом, який дав би поштовх для подальшого культурного розвитку. Завдяки цьому прогресивна творча молодь не їхала б до Києва чи Львова у пошуках кращої долі, а могла б залишатися тут та продовжувати реалізовувати себе в своєму місті.
Неодноразово спілкувалася з представниками церкви. Це нормальні люди, з почуттям гумору, інтелектуально багаті та розвинені. Проте, наші погляди не збігаються. Я нічого не маю проти релігійних установ та духовного розвитку людини. Проте, впевнена, що таке приміщення могло б відвідувати значно більше людей, якби воно стало культурним хабом. Натомість, його використання, як релігійної установи, сильно звужує коло відвідувачів.
Хоча, вони навіть пропонували після того, як завершать ремонт, надавати приміщення для культурних заходів, за винятком тих, які суперечать їхнім віруванням. До прикладу, вони не дозволили б провести показ документального фільму про ЛГБТ-спільноту", - розповіла Юлія Сафтенко.
Читайте також: У колишній чернівецькій синагозі відкриють інженерний коворкінг
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами