Інженерний коворкінг — це неприбутковий суспільний проєкт, створений для тих, хто має ідеї, але не має власних майстерень та обладнання. Це дасть змогу креативним людям займатися технічною творчістю, хобі, або, навіть, розпочати свій інноваційний бізнес.
Простір складатиметься з чотирьох зон: швейної, металообробної, столярної зон та лекторію.
Коворкінг має і амбітні цілі: від задуму через реалізацію бізнес-ідеї до розробки українських стартапів.
У волонтерської групи є домовленість з ліцеєм №1 та ЧНУ імені Юрія Федьковича, вони проведуть спецкурси для школярів. Тому під наглядом дорослих діти зможуть зробити своїми руками те, що раніше могли побачити лише на відео у Youtube.
«Ми спершу шукали виробниче приміщення. Та ціни оренди вищі за київські. І випадково я познайомився з Михайлом, власником колишньої синагоги на вул. Синагоги 31. Йому сподобалась моя ідея, і я вважаю його нашим партнером. Чоловік зробив колосальну роботу, 17 років виплачував кредит за приміщення і реставрував його, - розповідає автор проєкту Тарас Руснак. – Площа синагоги 1400 м кв, ми орендуємо 150 квадратів».
«Молоді люди роблять хорошу справу, таку ініціативу я вітаю, давно хотів, аби з’явився орендар з правильним баченням та бажанням творити на благо громади, - ділиться думками власник приміщення колишньої синагоги Михайло Тесліцький, - вони там не будуть псувати чи перебудовувати стіни та інші елементи, це виключено. Є правила і їх слід дотримуватись. Навпаки, всі ми зацікавлені зберегти якомога більше автентичного. Там на стінах є фрески, які зафарбували за радянської влади, а згодом ще й пожежа пошкодила. Може, частину вдасться відновити. Я за збереження культурної спадщини, хай навіть це зробили люди не моєї віри. Але це - рукотворне чудо. Мусимо берегти і для себе і для туристів».
Підлогу в орнедованому приміщенні слід зробити нову. Волонтери уже підготували до встановлення нові вікна, які надав власник. Вони – точна копія знищених вогнем екземплярів. Ремонт планують закінчили у квітні наступного року.
Читати: Державна підтримка стартапів в Україні. Прийом заявок на фінансування відкрито
«Все це я фінансую з власної кишені. В нас немає спонсорів. Хоча будемо боротись за гранти. Я вірю, що це потрібна річ для міста, і вона самоокупиться. Всі гроші, які отримаємо від продажу абонементів та пожертв, підуть на утримання закладу та купівлю нового обладнання, - говорить Тарас Руснак. – Наприклад, якщо молода людина хоче зробити авторський стілець, але окрім ескізу у неї нічого немає, то коворкінг міг би стати таким місцем для матеріалізації ідеї. Та й зрештою, у сучасному світі вже не існує якоїсь галузі виробництва ізольованої і не пов’язаної з іншими сферами. Скрізь потрібна розробка свого спецобладнання, і для цього згодиться металообробна і деревообробна зони».
У планах активістів – придбати 3Д-принтер та станки з числовим програмним керуванням.
Доступ до коворкінгу відбуватиметься за денними та місячними абонементами.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами