У Чернівецькій області зареєструвалось більше трьох тисяч переселенців.
Роботу за спеціальністю, кажуть, знайти непросто. Дехто розпочинає власну справу, інші – працюють там, де є можливість.
«Я по специальности – шахтер. Мне на Буковине копать нечего. Есть много женщин и мужчин и хотят работать по специальности. Но не все хотят идти в центр занятости, куда нас приглашают прийти и получить работу уборщицы. Люди хотят заниматся любимим делом» - , скаржиться Анатолій Цукілов, голова житлово-будівельного кооперативу преселенців.
Із більш як трьох тисяч переселенців, що зареєструвались на Буковині, 500 мігрували далі або повернулись додому, відзначають чиновники.
Олег Козловський, радник Міністерства соціальної політики у Чернівецькій області зазначає: За увесь цей час із тих, хто зареєстрований, більше 500 людей мігрували далі – по країні, чи повернулись назад на окуповані території, бо не мали тут можливості влаштуватись. І це один із маркерів спроможності регіону втримати переселенців, не допустити повторних випадків міграції. Яких в нас не так мало.
Допомогти вирішити питання можуть донорські організації, які готові фінансувати проекти працевлаштування і будівництва житла для вимушених переселенців.
Зокрема, у селах Михайлівка і Кострижівка за підтримки обласної ради зведено житло для родин вимушених переселенців. Втім, загалом, із працевлаштуванням і власним житлом стабільності досі немає, згідні чиновники. Коштів для зведення житла у держбюджеті, не закладено. Тож, залишається сподіватись на співпрацю із міжнародними організаціями.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами