9 родин вимушених переселенців зі Сходу отримали помешкання на Буковині. За кошти Європейського союзу та місцевого бюджету вдалось капітально відремонтувати один із поверхів гуртожитку й оселити там соціально незахищені родини, які поневіряються без житла вже більше року.
Вікторія із селища МАрковка, Луганської області вже рік мешкає на Буковині. В мережі Інтернет дівчина познайомилась зі майбутнім чоловіком - Володимиром із Чернівецької області, тут народила свою другу дитину. Зараз маленькій Ані – чотири місяці, жити родині – ніде.
Вікторія Строцень, переселенка: До цього часу жила в чоловіка, а потім написала заяву на гуртожиток, бо у нього вдома людей багато.
Вікторії та Володимиру кортить якомога швидше обжитись у своєму помешканні.
Володимир Строцень, чоловік Вікторії: Батюшка прийде, посвятить і потім можна жити.
Знайшла роботу, влаштувала сина до школи, але все ще поневіряється без житла й Ірина з Луганська.
Ірина, переселенка із Луганська: Нам помогли выехать волонтеры, мы переехали в Черновцы, и так из одного общежития – в другое.
Вирішити житлове питання вимушених переселенців зі Сходу на Буковині допоміг Європейський союз. За кошти проекту ЄС вдалось капітально відремонтувати четвертий поверх гуртожитку в селищі Кострижівка, Чернівецької області. Родина Вікторії Строцень отримала тут дві кімнати.
Вікторія Строцень, переселенка : Понравилось, нормальний інтер’єр, ремонт, меблі, бачу, новенькі.
Вартість проекту ЄС – 200 тисяч євро та десять відсотків від цієї суми співфінансування місцевої влади. За ці кошти в гуртожитку повністю перекрили дах, замінили мережі і зробили капітальний ремонт приміщень. Для заселення обирали соціально вразливі родини.
Тетяна Татарчук, начальник відділу Чернівецької обласної ради: Він розташований у центрі селища, неподалік сільська рада, садок, будується гіпсовий завод, будуть робочі місця. Термін ми не визначали, скільки їм потрібно ,стільки вони можуть тут проживати. Меблі ми їм теж надали у користування, якщо вони захочуть – можуть виїхати, тоді помешкання вивільняться для інших.
Тетяна Шульга, представництво Європейського союзу в Україні:
Відбувся конкурс заявок від місцевої влади з усієї країни і ми відібрали найбільш практичні проекти, де ми бачили ,що є план по адаптації і допомозі переселенцям. І ми профінансували 17 таких проектів – від Маріуполя до Франківська.
У Чернівецькій області - до трьох тисяч переселенців. Більше половини із них, кажуть чиновники, не мають наміру повертатись додому та потребують житла. Представники Європейського союзу в Україні у свою чергу зазначають: фінансування капітального ремонту гуртожитку для переселенців – перший етап допомоги. Далі ЄС готовий разом із українською владою більш системно вирішувати проблеми вимушених переселенців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами