Переселенці розробили комплексну програму для будівництва житла для переселенців, розповів перший заступник голови ОДА Михайло Павлюк у програмі "Суть Речей"
Слухач: Щодо вимушених переселенців, чи є до них неповага, цькування? Що вам вдалося для них зробити?
Михайло Павлюк: Звичайно, мій кабінет відкритий. У мене великий стіл, де завжди збираються активні люди, ми спілкуємося і шукаємо виходу з тих чи інших питань. Тому ми будемо розмовляти, будемо чутися і будемо сприяти тому, щоб проблем не було. З іншого боку, я вже говорив про це, що про всі факти про утиски, про образи, про неконкурентне ставлення до представників нацменшин, я б хотів про це знати і негайно реагуватиму. Про наших героїв, учасників АТО ми також щодня думаємо, як допомогти, про переселенців також. До мене прийшла нещодавно дівчина Юля, яка працювала у газеті «Кримська світлиця» у Криму. Вона вимушено виїхала, пожила у Польщі, тепер приїхала в Чернівці. Ми тепер знайшли їй роботу, можливості для забезпечення побутових умов. Це те, що з останнього. Я зустрічався з переселенцями, які в рамках попереджувальної акції пікету перед стінами ОДА просили, щоб була прийнята комплексна програма для будівництва житла для переселенців. Вони вразили мене своєю компетентністю. Вони мені сподобалися з точки зору конструктивного підходу. Вони прийшли з готовою програмою, вони не прийшли сваритися, вимагати, сперечатися. Вони внесли свої пропозиції, ця програма була зареєстрована. Ми створили робочу групу з департаментом соцзахисту, ми цю програму вивчаємо, там є технічні допрацювання. Ми її будемо виносити на сесії. Інша частина роботи – це наповнити реальним змістом цю програму. Фінансування. Адже не секрет, що в області діє більше 40 програм, але життєздатними є тільки ті, які фінансуються. Це десь до половини. Мені важко сказати, яка програма важливіша, якщо вона прийнята депутатським корпусом, якщо вона внесена виконавчою владою як важлива, то вона вже заслуговує на підтримку. Тому це щоденні зустрічі і я звичайно, хочу сказати, що в сучасних реаліях у нас немає методички, як допомогти переселенцю, як допомогти бійцю. Ми збираємо фахівців і шукаємо можливості вирішити проблему.
Людмила Григорчук: Переселенці досі залишилися переселенцями, чи вже вони свої, місцеві?
Михайло Павлюк: Це складне питання. Я, як державний службовець хочу сказати, що для мене кожен громадянин є буковинцем, і я беруся захищати їхні права. Але дозвольте, я, як доцент кафедри міжнародних відносин, я б дуже хотів, через декілька років, коли проблема реінтеграції постане для внутрішніх переселенців, то частина з них не побачить себе тут, бо десь буде не так, як хотіли б, як уявлялося. Вони мають проблеми з житлом. Це дуже серйозна проблема. Запит на соціальне житло, на пошук умов на підтримання соціального житла – це дуже важливе питання. І буде частина переселенців, які будуть за декілька років думати, щоб повертатися. То я б хотів, щоб держава Україна мала гідну відповідь, що ми зробили і що ми знаємо, що будемо робити далі.
Читати ще: Румуномовна громада має право на свою позицію. Але державну мову чіпати не варто - М.Павлюк
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами