Православні християни сьогодні святкують Вознесіння Господнє, яке традиційно припадає на 40-й день після Великодня.
В цей день дух Ісуса Христа вознісся на небеса, де і з'єднався з Богом. У народі Вознесіння традиційно пов'язують з урожаєм і зростанням, оскільки воно припадає на кінець весни – початок літа, період зміни сезонів в сільському господарстві.
Головні прикмети на Вознесіння
– Якщо курка знесла у цей день яйце, його потрібно підвісити під покрівлею житла. Воно захищатиме мешканців будинку від нещасть.
– Якщо на Вознесіння хороша погода, то вона протримається до дня Святого Михайла (21 листопада).
– Дощовий день віщував хвороби і неврожай. Прикмета особливо актуальна для домашньої худоби.
– Роса в цей день вважалась цілющою, а лікувальні властивості трав посилювалися і зберігалися до настання Івана Купала (7 липня).
Обряди і традиції на Вознесіння
– У сорок днів між Великоднем і Вознесінням особливо шанували жебраків і хворих людей. Заборонялося кидати сміття і плювати на вулицю, тому що "можна вцілити в Христа, що приходить до хат під виглядом жебраків".
– На Вознесіння пекли особливі млинці, які називали "Божа окутка", "онучки", "Христові лапотки". У деяких регіонах господині пригощали домашніх коржами з сирною начинкою, краї яких загиналися у вигляді сходинок.
– Був звичай ходити в гості до рідних та знайомих. Це в старовину називалося "ходити на роздоріжжі". Гості дарували господарям драбинки, спечені з пшеничного тіста на меду і з цукровими візерунками.
– У народному календарі Вознесіння Господнє вважалося днем, коли поминали померлих батьків.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами