Сьогодні м’ясна неділя. Після неї у давнину м’ясо вживали аж на Великдень.
Масляна – одне найстаріших свят слов'янських народів, яке почнеться завтра і триватиме увесь тиждень. У період Масляної треба підготувати тіло та душу до суворого посту.
Назва свята пов'язана з тим, що за тиждень до Великого посту(тобто, саме від сьогодні) з раціону харчування виключають м'ясні продукти, а ось молочні вживати ще можна. Звідси й народні назви – М'ясопусний або Сирний тиждень. У народі це свято асоціюють з веселими гуляннями та смачними млинцями, які наші предки ототожнювали з сонцем.
Кажуть, що «Масляна зиму прощає, холоди кінчає, а за нею – Великий піст, аж до літа міст». Веселі гуляння цього періоду покликані саме на те, щоб розбудити весну та своїми веселощами прискорити її прихід.
Читайте також: Тиждень після Великодня не можна нічого робити - це Світлий тиждень.
Увесь цей тиждень ділять на два періоди: понеділок, вівторок та середа – Вузька Масляна, а з четверга по неділю – Широка Масляна. Відрязняються вони тим, що з настанням «широкого» періоду свята не можна працювати. Окрім того, наші предки вірили, що кожен день Масляної має своє призначення: у понеділок її зустрічають, у вівторок – пригощають сусідів, середу – готують багато різних смаколиків, у четвер – гуляють з вечора до ранку. П’ятницю та суботу присвячують найріднішим – їздять «до тещі на млинці» та скликають родичів у гості.
Закінчуються гуляння Прощеною неділею, яка цього року припадає на 18 лютого. Цього дня просять прощення у всіх близьких та скривджених за заподіяне зло, за якісь свої проступки.
А вже з 19 лютого почнеться Великий Піст, який триватиме аж до Великодня, який цього року відсвяткуємо 8 квітня.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами