22-23 серпня у Чернівцях відбудеться 3-й Фестиваль Євсевія Мандичевського.
22 серпня в органному залі до 90-річчя від дня смерті Мандичевського вперше прозвучить твір чернівецької композиторки Олени Чмут на слова Володимира Вознюка "Симфонія ранку". Твір був спеціально написаний до цьогорічного фестивалю.
23 серпня у залі філармонії відбудеться концерт "Ціна незалежності".
Нагадаємо, щорічний музичний фестиваль імені Мандичевського започаткували у 2017 році Чернівецькою філармонією та австрійським музикознавцем Дітмаром Фрізеннегером. Під час фесту виконають і його твори, і музику його попередників, сучасників та учнів.
"Мандичевського знають у світі, але мало знають на Буковині, - каже Надія Селезньова, дириґентка та художня керівниця Академічного камерного хору «Чернівці». - Тому ми вирішили записати диск з літургійною музикою Євсевія Мандичевського. Він уже завтра іде у друк. І через два тижні буде доступним".
Диск записували в Органній залі Чернівців. Тираж 500 примірників. Придбати його можна буде безпосередньо у Надії Селезньової та "Кав'ярні на розі".
Дітмар Фрізенеггер, австрійський музикознавець і дослідник, який нині мешкає у США наразі продовжує вивчати творчість Євсевія Мандичевського і повертає ці музичні твори до життя за допомогою Академічного камерного хору «Чернівці».
"Два роки тому я вперше побачив ноти, першу літургію Мандичевського. Композитор кожні два тижні повідомляв рідним, як іде робота. Четверта літургія написана грецькою, ще є декілька - старослов'янською, ці твори сподіваюся відтворити під час наступних фестивалів" - розповідає Дітмар Фрізенеггер.
Камерний хор "Чернівці" перший у світі записує цю музику. На диску записана повна літургія в оригінальній версії хору і вибірка 10 номерів для фортепіано в чотири руки.
Дітмар припускає, що Мандичевський хотів, аби ця літургія відтворювалася з інструментом. Але його батько, православний священик був проти. Тоді Мандичевський зробив для себе і сестри оригінальну версію для фортепіано на 4 руки. Знайшли оригінальний дует для запису цього твору - це Лілія Холоменюк та Крістіан Ламбур, піаніст з Нідерландів, який був другом доньки Мандичевського.
Читати ще: 19 нот за секунду. Найшвидший піаніст світу зіграв свій перший у Чернівцях концерт.
Довідково: Євсевій Мандичевський народився 17 серпня 1857 року у сім’ї православного священика, був хрещений у Чернівцях. Тут навчався музиці у знаменитого композитора, педагога і православного священика Сидора Воробкевича. Тоді ж він брав уроки музики і в Адальберта Гржималі – чеського композитора і музиканта, який кілька років працював у Чернівцях. З 18 років Мандичевський мешкав у Відні: вчився там, був професором Віденської музичної академії.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами