Синоптик Наталія Діденко не вважає вирубку лісів головною причиною повені на Буковині та в інших західних регіонах України. Про це пише ІА АСС з посиланням на сторінку фахівчині у Facebook.
«У зв‘язку зі складною гідрологічною ситуацією на Заході України почастішали зловтішні коментарі, що, мовляв, так їм і треба за вирубку лісів.
Справді, ліси нищать жорстоко і справді деякі місцеві мешканці безвідповідально та безсовісно беруть в цьому участь. Але. Дощі на Заході вже йдуть тривалий час, причому сильні дощі», - каже синоптик.
За її словами, земля, грунт перенасичені вологою, через що зриваються селеві потоки, виходять з берегів річки, руйнується інфраструктура, знищується людське майно, худоба, гинуть люди.
«Сильні тривалі дощі у гірських районах - завжди нещастя. Природа не вічно може затримувати небезпечні процеси, незалежно від лісистості.
Дощі ллють, з невеликими перервами, місяць. Паводки, повені, на жаль, явище для цих районів типове», - зазначає синоптик.
Читайте також: Підтоплення Калинівського ринку: відео з висоти
До прикладу, 8 - 12 червня 1969 року в басейнах Дністра, Прута, Тиси спостерігався потужний паводок, який досі вважається найвищим. Подекуди кількість опадів складала 150-250 мм за 24 години, це - 1,5-2,5 місячної норми опадів.
13-14 травня 1970 року на території Українського Закарпаття стався сильний паводок, зумовлений інтенсивними дощами. Рівні води на Тисі підвищувалися на 5-6 метрів.
За словами синоптика, лісів тоді було значно більше.
«Крім того, над Україною, і західною частиною особливо, тривалий час розташовувалась циклонічна депресія, яку підпирали з усіх боків осередки високого атмосферного тиску. Тому опади залишались, крутились на місці, і припинялися лише тимчасово. А гори - це особливі метеоумови, де насичене вологою повітря додатково стимулювало випадання дощів»
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Пишіть заголовки грамотно