До Закону України «Про державний кордон України» від 24 лютого 2023 року № 2952-IX були внесені зміни. Зокрема йдеться про доповнення Закону статтею 24, якою визначено порядок в’їзду, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу.
Додамо, прикордонна смуга - це ділянка місцевості, яка встановлюється безпосередньо вздовж державного кордону на його сухопутних ділянках або вздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм, завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону.
Наші новини є у Facebook
Відтепер відповідно до внесених змін вводяться спеціальні дозволи на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу. Такий документ видають органи Державної прикордонної служби України. У нашому регіоні – Чернівецький 31-ий прикордонний загін, пише Медіа агентство АСС.
Дозвіл надається на безоплатній основі упродовж 10 робочих днів з дня надходження звернення від громадянина або організації.
До прикладу наведемо місто Сокиряни Дністровського району та село Тарасівці у Чернівецькому районі, які розташовані у прикордонних смугах. Перебувати на відкритих територіях цих населених пунктів: у лісах, угіддях, у 5-тикілометровій зоні вздовж кордону з Молодовою без дозвільних документів заборонено.
Має містити:
1) прізвище, ім’я та по батькові особи, дата народження, громадянство (підданство) особи, яка перебуватиме у межах прикордонної смуги, реквізити документа, що посвідчує її особу, місце проживання (місце перебування), засоби зв’язку;
2) вид дозволу (на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт чи пропуск) та строк дії дозволу (для дозволів на в’їзд і провадження робіт);
3) мета та правові підстави для отримання дозволу.
Наголошуємо, дозвіл на проживання жителів місцевостей, розташованих у межах прикордонної смуги, які прописані у відповідних населених пунктах, надається безстроково, а дозвіл на перебування працівників підприємств, установ, організацій, розташованих у межах прикордонної смуги, надається на один рік.
Дозвіл на пропуск у прикордонну смугу фізичним особам віком до 18 років надається за зверненням одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або іншого законного представника.
Звернення про надання дозволу подається в паперовій формі, електронній формі з підписом або електронним підписом, електронною поштою, поштою або ж може передаватись через законного представника.
1) якщо при зверненні подано завідомо неправдиві відомості або підроблені документи;
2) якщо особа протягом одного року до дня подання звернення притягалася до відповідальності за порушення законодавства з прикордонних питань;
3) якщо особі заборонено в’їзд в Україну чи в іноземця або особи без громадянства відсутні законні підстави для перебування в Україні;
4) в інтересах забезпечення національної безпеки України, охорони громадського порядку, боротьби з організованою злочинністю, злочинною спільнотою або злочинною організацією чи поширенням злочинного впливу;
5) в інтересах забезпечення охорони здоров’я, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, які проживають в Україні;
6) якщо особа понад 90 днів відсутня за визначеним місцем проживання або змінила його;
7) у разі звільнення з підприємства, установи, організації особи, якій надано дозвіл на перебування як їх працівнику;
8) за зверненням особи, якій надається дозвіл.
Особі, якій відмовлено у наданні дозволу, має право оскаржити рішення протягом 10 робочих днів з дня його прийняття до органу Державної прикордонної служби України вищого рівня або до адміністративного суду за місцем розташування відповідного органу.
Відповідальність передбачена згідно з КУпАП за статті 202 порушення прикордонного режиму, відповідно до санкції статті передбачено покарання у вигляді штрафу на громадян від 7 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами