У Місті Новодністровськ, Чернівецької області на Дністровській ГАЕС пройшов міжнародний форум , присвячений впливу гідроенергетики на довкілля.
Всеукраїнська Енергетична Асамблея спільно із ПрАТ «Укргідроенерго» ініціювали професійний діалог між енергетиками, науковцями, владниками, представниками місцевих громад, екологами і громадськими активістами, щоб дослідити усі ймовірні ризики впливу на довкілля гідроенергетики.
Нагадаємо: Дністровська ГАЕС - об'єкт номер один на шляху енергетичної незалежності України
Ігор Сирота, керівник із ПрАТ «Укргідроенерго»: Ми завжди говоримо: будь-яка генерація впливає на екологію. Ми повинні говорити і закликаємо до діалогу. Зо повинні ми зробити при реалізації будь-якого проекту, щоб найменше завдати шкоди екології. Чим більше ми інформуватимемо один одного про усі ризики, ми будемо чути один одного і мати результат, я просто закликаю до професійного діалогу.
Дводенний міжнародний форум провели у на Дністровській ГАЕС – стратегічному об`єкті у енергосистемі України. Він є визначальним і в євроінтеграційному прагненні, коли йдеться про об’єднання української та європейської енергосистем, зазначили модератори заходу. Для України Дністровська ГАЕС – запорука енергетичної незалежності . Одну із найбільших гідроакумулюючих електростанцій Європи почали зводити у 1989-му році, 10 червня 2017 року Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман уперше запустив одночасно усі три гідроагрегати Дністровської ГАЕС, зазначивши, що завдяки розвитку і нарощуванню гідроенергетики Україна може економити газ та вугілля та змінити формування тарифу на електроенергію. Найважливіше, що Дністровська ГАЕС забезпечує стабільну роботу вітчизняної енергосистеми у цілому.
Іван Плачков, голова Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї: Сьогодні введено в експлуатацію три блоки , вони унікальні, одні з найпотужніших у Європі. Загалом ми повинні ввести сім енергоблоків , робота буде продовжуватись, тоді ми забезпечимо збалансовану, економічну роботу української енергосистеми, що дозволить забезпечити надійне електропостачання споживачам, збалансувати тарифну політику, це дуже важливо для наших споживачів, дасть можливість проводити реконструкцію теплових електростанцій.
Своїм досвідом розвитку гідроенергетики поділились закордонні експерти. На подальшу співпрацю із енергетиками налаштовані і українські науковці та екологи.
Педро Серра, консультант ОБСЄ, Португалія: Зараз гідроенергетика залишається важливою частиною для енергосистеми у Португалії, особливо, під час пікових навантажень. Відомо, що гідроенергетика має вплив на довкілля, тому мають бути введені жорсткі правила, яких мають дотримуватись і уряд, компанія, яка експлуатує ГАЕС. Кожна із ГЕС має чітко дотримуватись певних правил експлуатації.
Олександр Усов, науковець Інституту гідробіології НАН України: Гідроенергетика починає бути відкритою. Також цьому сприяє підписання асоціації Україна-ЄС, закріплено зобов’язання енергетичних компаній враховувати соціальні аспекти. Є чіткі протоколи, які врховують різні параметри, починаючи від впливу на рибу до впливу на задоволення чи не задоволення населення. Тобто, можна брати чіткі протоколи, що працюють у ЄС і довели свою ефективність.
Організатори форуму – Всеукраїнська Енергетична Асамблея зазначили, що продовжуватимуть круглі столи із фахівцями , вивчаючи усі проблемні питання , ризики і переваги розвитку гідроенергетики в Україні.
Іван Плачков, голова Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї: В подальшому продовжуватимемо роботу. Вважаю, що таку роботу має проводити професійні громадські організації, як всеукраїнська енергетична асамблея, яка об’єднує різни фахівців.
До теми: На Дністровській ГАЕС закладуть капсулу 4-го гідроагрегату
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами