Сьогодні на засіданні Комісії з питань медицини, соцзахисту та АТО говорили про трупні рештки, виявлені на території Чернівецького паталого-анатомічного бюро.
- Під час перевірки патанатомічного бюро, ми виявили у підвалі секційний та операційний матеріал, що зберігається у заіржавілих 200-літрових бочках і жахливо смердить, - каже Ольга Кобевко, депутат облради. - На території самого бюро, що біля дитячої обласної лікарні та в межах житлового масиву, були знайдені закопані в землю органічні рештки зі специфічним трупним запахом та залишками крові.
- Іще до 1994 року, коли обласне дитяче паталого-анатомічне бюро очолювала Галина Кошкіна, мали місце подібні підзахоронення секційного матеріалу, бо в ті часи управління охорони здоров`я не мало коштів на вивіз і підзахоронення на території кладовища, - каже Марія Поліщук, заступниця директора Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА. – Щодо ситуації, яка виникла зараз, ми говорили з головним лікарем патанатомічного бюро Юрієм Ковалем. Він показав договір зі спеціальним комунальним підприємством щодо вивезення та підзахоронення цих решток. Щоправда, він розповів, що існують обмеження щодо кількості і можливості утилізації цих решток. Саме у зв`язку із цим у патанатомії накопичується велика кількість секційного матеріалу. А він, як відомо, не може довго зберігатися і починає гнити. Власне, це й побачили представники Комісії.
У зв`язку з цим Департаментом охорони здоров`я прийнято рішення додатково клопотати перед облдержадміністрацією про виділення коштів на придбання морозильних камер та холодильного устаткування. Ми вважаємо, що одним із шляхів рішення цієї проблеми є придбання спеціального обладнання та збільшення коштів на утилізацію.
Наразі із органічними рештками, виявленими на території патанатомічного бюро, працюють судмедексперти. Відкрито кримінальне провадження.
Комісія з питань медицини, соцзахисту та АТО прийняла рішення звернутися до обласної санепідемстанції та державної екологічної служби щодо дослідження можливої екологічної загрози таких підзахоронень. Адже вони розміщувалися зовсім неподалік житлової зони.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами