Генеральний директор КНП «Міська дитяча клінічна лікарня» Сергій Сторожук повідомив про те, що лікарні не вистачає коштів на харчування маленьких пацієнтів, бо усі гроші, які отримують від Національної служби здоров'я, витрачають на зарплати та придбання медикаментів. Аби розібратися у ситуації, заступник міського голови Чернівців Юрій Лесюк та начальниця Управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров'я Наталія Калмикова відвідали заклад, поспілкувалися з адміністрацією та представниками профспілки. Про це пише ІА АСС з посиланням на Фейсбук-сторінку Управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров'я.
«Ситуація, що склалась - результат некваліфікованого підходу до управління фінансами та планування розвитку закладу. В результаті реформування системи охорони здоров'я, фінансування медичних закладів Чернівців зросло щонайменше вдвічі», - зазначає Наталія Калмикова.
Як ідеться у повідомленні, дохід міської дитячої лікарні у 2019 році становив понад 34,5 мільйона гривень, у 2020 році (коли розпочалося фінансування від НСЗУ) сума зросла до 48,5 мільйонів грн. А станом на 1 квітня 2021 року медзаклад отримав уже 20,3 мільйонів грн. При цьому зарплата генерального директора дитячої міської лікарні за 2020 рік становила 752,4 тисяч грн., а його 6-ти заступників разом – понад 1,5 мільйони гривень.
На харчування у 2019 році було виділено 628,9 тис. грн, у 2020 – 670,8 тис. грн, а у 2021 – 1,8 тис. грн.
На придбання медикаментів у 2019 році витратили 1,7 мільйона грн., у 2020 – 2,7 мільйона грн, а у 2021 – 297,8 тис. грн.
«Проаналізувавши фінансову складову, Управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров'я ініціювало перевірку використання коштів та забезпечення закладу. За потреби, міській дитячій лікарні готові допомоги у розподілі фінансів та надати підтримку, передбачену законодавством, з міського бюджету», - зазначається у повідомленні.
Чернівецька міська дитяча лікарня отримала погодження від НСЗУ на 9 пакетів медичних послуг:
- езофагогастроскопія,
- бронхоскопія,
- колоноскопія,
- стаціонарна паліативна допомога дітям,
- хірургічні операції в стаціонарних умовах,
- стаціонарна допомога без проведення хірургічних втручань,
- медична допомога дітям а амбулаторних умовах,
- стаціонарна допомога при COVID-19.
«Це означає, що заклад відповідає всім умовам закупівлі тої чи іншої послуги. У лікарні працюють висококваліфіковані спеціалісти, наявна достатньо хороша матеріально-технічна база. Тож залишається не чекати договору, а у звичному режимі, не порушуючи лікувальний процес, виконувати взяті на себе договірні зобов'язання і отримувати кошти згідно звіту, - додає Наталія Калмикова. - Разом з тим, розраховуємо на співпрацю з трудовим колективом медзакладу щодо ініціювання та впровадження нового колективного договору. Саме це є надійною умовою співпраці колективу та адміністрації, закріплення соціальних і фінансових гарантій на підприємстві».
Сьогодні заступник міського голови Чернівців Юрій Лесюк та начальниця Управління забезпечення медичного обслуговування у...
Опубликовано Управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров'я Среда, 28 апреля 2021 г.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами