Скороти кількість безпритульних собак у Чернівцях із семи тисяч до кількох сотень сподіваються громадські активісти. Протягом кількох років у Чернівцях за європейські кошти реалізували проект щодо безпритульних тварин.
Стерилізаційний центр для тварин вже завершують зводити на Південно-Кільцевій. Сюди ще мають завезти обладнання для лабораторій і операційних, та набрати ветеринарів. Зведення центру стало однією із частин кількарічного проекту щодо безпритульних тварин, який фінансується за європейські кошти. Крім цього, звітують громадські активісти, організували фестивалі домашніх улюбленців, створювали майданчики для вигулу тварин, купували для них вакцини та обладнання для стерилізації.
Ярослав Кирпушко , представник ГО «Буковинський центр реконструкції та розвитку»: Мікроавтобус та обладнання для відлову тварин, щоб їх вести до стерилізаційного центру, і потім їх перетримувати після операції, і потім відпускати на волю. І це все вартує 400 тисяч євро.
Півроку тому активісти приблизно порахували: у Чернівцях є 7 тисяч бродячих собак. За час впровадження проекту, вдалось простерилізувати дві тисячі чотирилапих. Тепер проект завершується, потрібно, щоб роботу стерилізаційного центру фінансували з міського бюджету. Активісти пропонують скерувати туди гроші, які досі витрачали на знищення собак.
Василь Гошовський, менеджер проекту: Щороку раніше виділялись кошти на вилов собак. Сума – близько мільйона гривень. Цих коштів буде достатньо для утримання людей та притулку.
Міська влада планує перетворити стерилізаційний центр на комунальне підприємство, та фінансувати його роботу, майже відмовившись від знищення тварин.
Сергій Погорений, директор департаменту ЖКГ міської ради: Фактично , ми відмовляємось, разом із тим, частково буде відлов тварин, які загрожують – є агресивними або хворими.
В гуманні методи вірять громадські активісти. До цього необхідною є відповідальність городян, які не лише підгодовуватимуть собак, а й стежитимуть, чи вони простерилізовані та здорові. І тоді чисельність безпритульних тварин можна буде контролювати.
Василь Гошовський, менеджер проекту: Якщо говорити про наших сусідів – Євросоюз – це Люблін , Познань, то кількість собак там знижується, що їх не видно. Їх там 200-300 собак.
Читати ще: Від 50 до 400 гривень коштує на різдвяних ринках в Чернівцях жива ялинка
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами