У Чернівцях громадські активісти публічно заявили, що виступають проти політичних репресій та переслідувань, пише Медіа агентство АСС. Така позиція зумовлена напруженою ситуацією на кордоні з Російською Федерацією та врученням підозри у державній зраді Петру Порошенку.
Наші новини є у Facebook
«Біда суспільства в тому, що нам сценарій розвитку нав’язують з Кремля. На кордоні з Україною з трьох боків російські війська. Чим займається влада? А вона тим часом переслідує опозицію, пильнує п’ятого президента Петра Порошенка. І поки ворог у двері стукає, влада міркує, як би то ліквідувати лідера опозиції. Це боротьба з демократичним суспільством. Ситуація загрозлива. Як тільки почнеться наступ – нам тут жити не дадуть. Боротьба з опозицією і відродження загального тоталітаризму є небезпечним для кожної людини», - розповіла письменниця, лауреатка кількох літературних премій, голова Чернівецької обласної організації «Просвіта» Віра Китайгородська.
Нагадаємо, виконувач обов’язків генпрокурора Олексій Симоненко підписав повідомлення про підозру п’ятому президенту Петру Порошенку у справі постачання вугілля з окупованих територій. Інкримінують порушення ст. 111 (державна зрада) і ст. 258 (фінансування тероризму) ККУ.
Адвокати п'ятого президента Петра Порошенка просять суд призначити засідання з обрання йому запобіжного заходу на 17 січня, щоб Порошенко міг взяти у ньому участь. Про це на брифінгу заявив адвокат Ігор Головань. Адже Порошенко має повернутися в Україну о 9-й ранку 17 січня.
«Важкий період зараз переживаємо. Численні військові угруповання на кордоні. Закликаю до згуртування всіх, бо не час боротись з опозицією. Політичні переслідування і посадки ще 10 років тому Луценка, Тимошенко до чого призвели – зараз ці люди в парламенті пишуть нашу історію. А той, хто переслідував – поза законом і поза Україною. Світові союзники попереджають про накопичення військ. І злочинно з боку влади не зважати на ці дані. Ми мусимо згуртуватись. Залучити всіх авторитетів до спільної справи», - зазначив Сергій Ніколайчук, керівник ГО «Майдан».
«Вирішується доля цивілізації. Наш сусід-агресор змістив акценти і від домовленості перейшов до ультиматумів. Чому зараз ми не бачимо серйозних рухів до підготовки проти можливого втручання. Суспільство говорить про Порошенка та його повернення. Де суспільство толерує політичні репресії, значить воно відчиняє двері злочинцям у кожну хату. Як відомо, приходять за сусідом, а потім за тобою. Припиняють працювати запобіжники правового суспільства. Всі очікують на шоу. Жаль. Не хочу, аби країна програла. Треба бути нацією, а не згурбищем людей, які ідуть без мети», - доповнила Анна Скорейко, кандидат історичних наук, доцент, директор центру Буковинознавства.
Тим часом офіс генпрокурора погодив клопотання про обрання запобіжного заходу експрезиденту Петру Порошенку у вигляді арешту з можливістю внесення застави у розмірі 1 мільярд гривень.
«Я ішов на фронт у 2014 не тому, аби зараз гратись в ігри, шукати собі вигоди, перетягувати на бік власних інтересів. Ми ішли за державу, воювали за людей. І чим далі від подій 2014 року, тим більше охочих граються у політику. Берімо уроки з ситуації з Білорусії, Казахстану. Україна була першою у випробувальному полігоні. Росія мала сценарій, але не знала, якою буде реакція народу. Ми категорично не підтримуємо поняття переслідування. Виступаємо за об’єднання та спільну боротьбу», - розповів ветеран АТО Олександр Ковтун.
У депутатських колах і соціальних мережах прихильники п'ятого президента Петра Порошенка готуються зустріти політика у аеропорту «Жуляни», який повертається в Україну 17 січня.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами