У 2020 році Володимир Зеленський вперше відвідав Чернівецьку область відколи став президентом. Зокрема, у червні він похвалив нашого голову обласної адміністрації Сергія Осачука, назвавши його «нормальним мужиком», а вже за місяць, на початку липня з'явилась інформація про підготовку до його першого візиту на Буковину. Володимир Зеленський розпочав робочу поїздку із відвідин Перинатального центру в Чернівцях. Потім він ознайомився зі станом будівництва школи у Рідківцях та оглянув зруйнований повінню міст у селі Маршинці Новоселицького району, який пообіцяв відновити до кінця року.
Вже менш, ніж за три місяці з'явилася інформація про другий візит Володимира Зеленського на Буковину. Увечері президент прогулявся Чернівцями, а вранці пробігся містом разом із місцевими чиновниками та політиками. Під час свого дводенного візиту на Буковину, Володимир Зеленський відвідав новозбудовані мости у Розтоках, де голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук пообіцяв президенту до кінця жовтня завершити ремонт 5 приймальних відділень у лікарнях Буковини та повідомив, що п`ять шкіл «Великого будівництва» на Буковині ще не здані в експлуатацію. Також Зеленський відвідав Дністровську гідроелектростанцію та ознайомився із будівництвом другої черги Дністровської ГАЕС у складі четвертого гідроагрегату. Пізніше він побував у ЧНУ, де привітав університет зі 125-річчям. В університеті Володимир Зеленський розповів, коли завершать будівництво моста у Маршинцях та повідомив, що ветеранам АТО виділили 88 гектарів землі.
Влітку Верховна Рада призначила місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року. З того часу почали формуватися нові політичні партії та об'єднання. Ще до початку оголошення про вибори про нове об'єднання оголосили на з'їзді так званої партії мерів. За участі відстороненого на той час від посади Чернівецького міського голови Олексія Каспрука у Києві пройшов перший з'їзд партії «Пропозиція». Трохи пізніше у Чернівцях презентували громадську організацію під назвою «Єдина Альтернатива», одночасно зареєструвавши однойменну партію. Але станом на початок липня жоден член цієї організації відкрито не говорив про свої політичні амбіції. Лише у вересні громадська організація, яка стала політичною партією, заявила про участь у місцевих виборах та висунула свого кандидата на посаду Чернівецького міського голови. Ним став Роман Клічук, який в результаті і переміг на виборах мера.
Доволі несподіваним був і спільний похід на місцеві вибори партій «Європейська Солідарність» та «Демократична Сокира», які ще на початку передвиборчої кампанії підписали меморандум про співпрацю. До кінця тримав інтригу, від кого висуватиметься кандидатом на посаду міського голови і багаторічний учасник різних виборчих перегонів Віталій Михайлішин. Член фракції «Рідне місто» у попередньому скликанні ради, який на виборах до Верховної Ради 2019 року висувався від партії «ОПЗЖ», вже у 2020 році вирішив створити власну партію «Команда Михайлішина», від якої і висувався у мери Чернівців та пройшов до другого туру мерських перегонів. А серед партій у Чернівцях ця політична сила зайняла друге місце. Щоправда лише наприкінці грудня члени цієї партії подали свої заяви на реєстрацію депутатами до ТВК, але досі їхні заяви так і не розглянули. Виборча комісія все ніяк не збере засідання через відсутність кворуму. Також досі триває і судовий позов представниці партії «Команда Михайлішина» до ТВК щодо незаконності призначення першої сесій новообраної міськради. У засіданні оголосили перерву до 5 січня 2021 року.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами