На Радіо 10 у рамках програми «Надійний Тил» побувала Марта Левченко, засновниця «Міста Добра». Говорили про благодійність і порятунок дітей у час війни.
Марта Левченко - волонтерка, засновниця БФ «Я майбутнє України» і центру «Місто Добра», Марта вже понад 15 років втілює дитячі мрії.
Почалось це тоді, коли ще слово волонтер не було поширеним, відомим, розповідає Марта Левченко:
«Я дуже люблю тварин, ще бувши дитиною, я допомагала їм. Допомагала дітям. Коли створила власну сім’ю, я мала змогу продовжувати допомагати - у чоловіка власний бізнес і ми мали таку можливість. Перші благодійники, перші внески – це наші клієнти по бізнесу, яких ми об’єднали і вирішили втілювати мрії дітей. Ми робили омріяні весілля дітям-сиротам, ми бачили, як змінюється життя, коли ти допоміг їм лише раз. Як ланцюжок добрі справи ставали все міцнішими, більшими, глобальнішими. Люди почали об’єднувались».
Наші новини є у Facebook
«Мрія Марти». Вперше волонтерка організувала притулок в орендованій будівлі. Каже, важко було пояснити людям, навіщо створювати притулок саме для мами і дитини.
«Ми змогли довести, на скільки важливі такі шелтери. Але орендоване приміщення – це не про стабільність.Ми не державна установа. Маємо шість корпусів. Хочемо об’єднувати людей навколо класних історій. Ми готові підставити плече державі», - зазначила Марта Левченко.
Волонтерка розповідає, що її колеги як допомагали, так і допомагають досі.
«У наших серцях практично нічого не змінилося, можливо, додалось більше сміливості, ми йшли допомагаючи, а зараз біжимо. Так багато біди, запитів. Всіх хочеться обійняти серцем, важливо допомагати, створювати прихистки, знаходити людям житло, роботу, повертати їм віру. Приїжджають люди, які налякані західною Україною, доводиться руйнувати ті міфи, ту пропаганду, яка панувала у них вдома про бандерівців. Коли пішла примусова евакуація, ми робили екскурсії містом добра, спілкувались з кожною мамою особисто, я пояснювала, що ми люди, ми любимо, ми єдині, ми чекаємо», - розповідає Марта.
Благодійниця розповідає, що в людей зі сходу та півдня багато стереотипів, там працювала пропаганда. Марта Левченко переконує, що ми повинні більше спілкуватись з такими людьми, мати терпіння. Волонтери своєю чергою розповідають їм нашу історію, проводять екскурсії містом.
«Ми любимо їх, ми відкриті. Вони вражені, які ми господарі, які в нас традиції, як в нас затишно. Вони відкриваються, хочуть цього самі. Таку роботу просвітницьку ми не планували, але так сталось. Ми фактично просимо людей дати нам можливість їм допомогти», - каже Марта.
Перші, хто втікав від війни до Міста Добра, були люди з Київщини. Є ті, хто повернувся вже додому, як от на Запоріжжя, наприклад. Люди потребують дому, хоча там небезпечно. Багато людей з інших регіонів досі проживають в Місті Добра.
З початку великої війни до Міста Добра звернулась колосальна кількість людей, понад 3 тисячі. Люди жили і в спортзалах, і в ігрових, і в коридорах, приймали всіх. У Місті добра добудували сховища, корпуси.
«Люди їхали до нас з домашніми тваринами, з бабусями і дідусями. Хтось на добу, а далі - за кордон, є ті, хто оселились в нас. Ми допомагаємо розпочати нове життя. Діти з евакуйованих дитбудинків прибували до нас, але їх стає все менше і менше, тому що їх усиновлюють. Це величезне щастя, бо вони отримують маму, тата, сім’ю», - розповіла Марта.
Дивіться нас на YouTube
Місто Добра це - унікальний проєкт, який створили та фінансують, утримують люди. Проєкт повинен поширюватись, жити, розповідає волонтерка. Місто вже має ділянку і проєкт в Одесі. Це також подарували люди. У Львівській області, в Городку також є ділянка. У самому Львові волонтерам подарували готову будівлю, готове приміщення, яке вони облаштовують і скоро там буде представництво.
Місто Добра донатить на ЗСУ, а Місту Добра донатить колосальна кількість людей.
«Люди віддають серцем, люди хочуть бути корисними. Наша сила та енергія в тому – творити дива, робити щось добре», - вважає Марта.
У Місті вже працює 5 реабілітологів, які працюють з жінками, і з дітками.
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами