Бізнес, розташований у зоні активних бойових дій, може переїхати на безпечні території та отримати необхідне сприяння. Відтак, усі обласні військові адміністрації підключилися до цього процесу, пише Медіа агентство АСС.
Релокація працює так: підприємець подає заявку на сайті мінекономіки, її опрацьовують у столиці. Керівник бізнесу має право вказати регіон, у який він хоче переміститися. Тоді ця область вивчає вимоги підприємця, а якщо має можливість їх задовольнити – відгукується. Про це МА АСС розповів Валентин Дунаєвський, в.о. директора департаменту регіонального розвитку Чернівецької ОВА.
- перелік приміщень, які можуть надати підприємцям. На Буковині таких є 256
- поселення працівників, які переїжджають разом з підприємством
- допомога в переміщенні обладнання за допомогою Укрзалізниці чи Укрпошти.
За інформацією Валентина Дунаєвського, на Буковину перемістилися близько 80 підприємств, 40 з них вже працюють та сплачують податки. Здебільшого бізнес приїздить уже зі своїми працівниками, та є компанії, які набирають на роботу буковинців, а також переселенців, котрі проживають на території Чернівців та області.
Також ще 20 підприємств наразі приймають рішення про переїзд на Буковину.
«Наразі фактично до нас перемістилися підприємства майже з усіх регіонів, які постраждали від війни: це Київ, Запоріжжя, Харків, Чернігів тощо. Приїхав бізнес, який дещо непритаманний для економіки Чернівецької області. Це в основному компанії легкого машинобудування, виробництво світлодіодного обладнання, високовольтного обладнання, хімічної промисловості, підприємства з переробки пластику. Якщо раніше економіка Буковини більше характеризувалась розвитком сільського господарства, деревообробної промисловості, харчової промисловості, то зараз ми бачимо, що до нас переїжджають галузі, які були притаманні східній Україні, більш науково спрямовані галузі», - розповів Валентин Дунаєвський.
Отримуйте новини в Telegram
До пошуку приміщень для бізнесу підключаються і голови громад області:
«Є громади, які беруть участь у цьому процесі активно. Вони розуміють, що нове підприємство у громаді – це нові робочі місця, нові податки на місцевому рівні. Звичайно, якщо підприємство тут закріпиться і буде працювати на постійній основі, з економічної точки зору – це тільки плюс для розвитку громади», - пояснює посадовець.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами