Проєкт "Річки України" від порталу texty.org.ua зібрав 20 найбільш мальовничих супутникових знімків річок. До переліку увійшла й річка Дністер.
"Змійки" у верхній частині знімка - це затоплені внаслідок будівництва Дністровсього водосховища пригирлові частини долин приток Дністра: Смотрича, Мукші, Баговиці та Тернави. А між селами Устя на Хельниччині та Ворониця на Буковині досі працює паром, який перевозить пасажирів та автомашини - бо до найближчого автомобільного мосту треба робити гак у добрі півсоні кілометрів", - йдеться у повідомленні.
Також, з висоти показали й Дністровське водосховище, по руслу якого йде межа між Хмельницькою та Чернівецькою областями.
"Дністровське водосховище з'явилося в 80-их роках минулого століття внаслідок будівництва ГЕС в Новодністровську. Під воду пішло більше десяти населених пунктів, найвідоміших з них - Бакота. Завдяки високим берегам Дністра, водосховище вийшло хоч нешироке, але глибоке, віддалено схоже на фіорди - з майже прямовисними стінами. Оскільки течії у водосховищі немає, краще за все ці місця оглянути на моторному човні чи на яхті", - пишуть автори проєкту.
До того ж показали супутниковий знімок річки Прут, яка починається на схилах Говерли, в межах Карпатського національного природного парку.
"На знімку видно залізницю, побудовану ще в 1870-х роках. На той час це був дуже складний проект. Потічок в лівому верхньому куті – Женець, на ньому знаходиться ще один відомий водоспад – «Гук». А нижче за течією, вже на самому Пруті, знаходиться водоспад – знаменитий Пробій, на якому щовесни відбуваються всеукраїнські каякерські змагання", - йдеться у проєкті.
Черемош починається в горах, у селі Устеріки, після злиття притоків – Білого та Чорного. Нижче Черемош впадає в Прут. За Вижницею річка вже тече рівниною й частково втрачає свій стрімкий гірський характер.
"Але саме на цій ділянці в Черемоші збереглась найбільша популяція дунайського лосося – риби-ендеміка Карпат, яка досягає довжини до 180 см та ваги до 60 кг. На жаль, річка сильно страждає від незаконного видобутку гравію («шутера», по місцевому), що призводить до її обміління. Білі плями посеред русла річки – широкі кам'янисті коси, які затоплюються водою після кожного сильного дощу, і тому на них немає рослинності", - повідомляють автори проєкту "Річки України".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами