Його організатори закликають буковинців поділитися з Україною та світом своїми унікальними та автентичними народними ремеслами, рецептами, легендами, людьми та місцями. Все це планують зібрати у великі книгу та відеоматеріали, пише Інформаційне агентство АСС.
Дивіться нас на YouTube
Познайомити з проєктом представників буковинських об’єднаних територіальних громад, які і мають виступити його головними рушіями, до Чернівців приїхав член ініціативної групи, міністр закордонних справ України у 2014-2019 рр. Павло Клімкін.
«Наша команда ентузіастів хоче відкрити Україну, в першу чергу, собі та всім іншим. Ми насправді маємо дуже багато унікального: від рецептів страв, які дала нам мама чи бабуся, до промислів. Тільки проблема в тому, що ніхто інший цього не бачить і не знає. Є фантастична Буковина, Тернопілля, Полісся, а якщо ви запитаєте на вулицях Києва про їхні унікальні речі, люди будуть з «круглими» очима», - каже дипломат.
За словами Павла Клімкіна, цей проєкт полягає в тому, щоб дійти до унікальності того чи іншого регіону через людські історії. Українцям варто записати відео про свою місцевість, написати легенду чи рецепт страви. Автентичність тієї чи іншої історії вивчатиме журі.
«У нас є досить багато фантастичних людей. І ми хочемо це відкрити. Зараз ми хочемо запустити такий «драйв», щоб цей процес у вас пішов. Ми не хочемо робити з цього політики, ми хочемо, щоб на Буковині знали, що таке «буляники», а в Одесі – що таке «мацик». Є такі унікальні речі, коли залишаються дві-три людини, які мають якийсь промисел», - розповідає ініціатор проєкту «Таємниці України для тебе».
Проєкт вже презентували в Івано-Франківську, Рівному, Тернополі та Києві. Організатори розповідають, що збиратимуть унікальні історії до 15 серпня. Після оцінки журі, їх опублікують у книзі. Відеоматеріали ж змонтують у ролики, перекладуть іноземними мовами та розмістять на сайтах українських посольств.
Читайте також: Нам є чим пишатись: у Чернівцях - 755 пам’яток архітектури
«Окрім університету у Чернівцях, його стін, я, до прикладу, хотів би скуштувати якусь смачну буковинську страву або поспілкуватися з народним майстром, - каже Почесний Консул Угорщини в Івано-Франківську та Івано-Франківській області Василь Вишиванюк. – Люди зараз хочуть відчувати емоції. І ми хочемо це організувати. Тому просимо представників ОТГ долучитися до збору ваших цікавинок. Ви нам їх покажіть і розкажіть про них, а потім ми вже складатимемо цікаві туристичні маршрути».
Представник Юрковецької територіальної громади Ярослав Котик впевнений, що ця зустріч допоможе відкрити і розвинути туристичний потенціал його території.
«У нас не тільки гірська місцевість, ми маємо прекрасний Дністровський каньйон. На території нашої громади є багато археологічних пам’яток. На полях нашої громади - від села Добринівці до с. Мосорівка проходив Брусиловський прорив, де загинуло 70% військових однієї з дивізій. Декілька років тому ми реставрували братську могилу, єдину часів І Світової війни, де спільно поховані солдати Австро-угорської та Російської армій. Є у нас також і печери у селах Баламутівка, Вікно, Погорилівка, де знаходяться розписи», - розповідає буковинець.
За словами координаторів проєкту «Таємниці України для тебе», першу його фазу планують завершити вже після 30-річчя незалежності України.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами