Для громади через cистему «Prozorro» Глибоцька селищна рада хотіла придбати шкільний автобус.
Конкурс на придбання орієнтовно у 1 мільйон 500 тисяч гривень оголосили в електронній системі закупівель.
Читати ще: "Чернігівгаз" приєднався до системи електронних закупівель ProZorro
Свої пропозиції подали три фірми, одна з яких - «Радіал-Україна» вказала найнижчу ціну за автобус – 1 мільйон 320 тисяч гривень. Це основний критерій обрання переможця.
Разом із цим, управління СБУ області проінформувало Глибоцьку селищну раду про те, що «Радіал-Україна» збирається постачати шкільні автобуси виробництва Російської Федерації. А за Розпорядженням Кабміну, державні закупівлі товарів з Російської Федерації - заборонені.
Відтак, Глибоцька селищна рада звернулась до Чернівецької торгово-промислової палати з проханням перевірити, чи є автобус АС Р 4234 «Мрія» у переліку недозволених товарів в Україні, та СБУ первірити походження фірми.
На обрання переможця торгів замовник має 5 днів. Крім вартості до уваги береться якість і технічні характеристики товару. Якщо в Торгово-промисловій палаті та СБУ підтвердять російське походження автобуса, Глибоцька селищна рада може обрати наступного в ціновому рейтингу постачальника.
Схоже може трапитись із будь-яким районом області, сказав Інформаційному агентству АСС голова Глибоцької селищної ради Григорій Ванзуряк. У червні в Рівному розгорівся скандал щодо придбання 10-тьох шкільних автобусів російського виробництва обласним управлінням освіти.
Вам буде цікаво: Після інциденту в Садгірській школі міський голова Чернівців пообіцяв скласти "чорний" список підрядників.
Місцева журналіст написала: "І все було б терпимо, якби ці новенькі автобуси не були російського виробництва. Звичайні ПАЗіки, адаптовані під українську назву "Мрія". Вартість одного 1 320 000 грн з ПДВ. Тендер на закупівлю виграло ТОВ "Радіал-Україна". Засновником цієї фірми є колишній регіонал Владислав Куліков".
Рівненські чиновники в свою чергу виправдовувались, що за законом, змушені обирати найдешевшу пропозицію, що і зробили. А місцева СБУ повідомила, що фірма є українською.
Інфомраційне агентство АСС відстежуватиме надалі відповідь на питання, чи заборонено продавати такі автобуси в Україні і якою фірмою він виробляється - українською чи російською.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами