Після Великодня, із закінченням Великого Посту та настанням потеплінь, ризик отруїтися та отримати кишкові інфекції різко збільшився. Буковинські медики попереджають, аби не заслабнути після гучних святкувань, потрібно вчасно викидати продукти та дотримуватися правил гігієни.
Пам'ятайте, що навіть не заправлений салат, котрий весь час зберігається у холодильнику, може простояти максимум — до доби.
Так, навіть у зимові місяці такі салати, як мімоза, олів’є і оселедець під шубою можуть пролежати в холоді до доби. Заправлений продукт — не більше 18 годин. А в літній час не заправлені салати навіть в холодильнику рекомендується тримати не більше 6-12 годин. Умови навколишнього середовища такі, що хоч компоненти за цей час і не скиснуть, активність патогенних бактерій буде досить висока. Цього достатньо, щоб викликати нетравлення у дитини або літньої людини.
М’ясні і рибні страви, за умови, що вони не були заправлені майонезом, зберігають не більше 16-18 годин при температурі не вище 4 º С.
Страви з продуктів, що не зазнали термічної обробки або консервантів, заправлені маслом, можна прибрати в скляну банку, закрити кришкою і поставити на верхню полицю. Тоді салат протягом 2-3 годин збереже свою свіжість і первинний вигляд. Так само рекомендується вчинити з компонентами, призначеними для олів’є або оселедця під шубою. Маніпуляція продовжить термін свіжості і придатності компонентів до 12 годин.
Медики наголошують, збираючись на відпочинок, дотримуйтеся кількох "НЕ":
— НЕ готуйте продукти із запасом. Приготовлені страви бажано вживати відразу (особливо багатокомпонентні), а у випадку їх повторного споживання вони мають піддаватись вторинній термічній обробці. Зберігання виготовленої страви без холоду не повинно перевищувати 2 годин;
— НЕ купуйте продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб;
— НЕ беріть із собою продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують охолодженого зберігання);
— НЕ використовуйте для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, підземні джерела, поверхневі води тощо);
— НЕ вживайте продуктів і напоїв при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності та з простроченими термінами споживання.
Не забувайте мити руки з милом; промивати овочі, фрукти та ягоди водою, а для дітей - обдавати окропом; слідкувати за тим, аби їжа не контактувала з ґрунтом чи піском; для пиття та приготування їжі використовувати бутильовану воду або ж таку, котра надається з централізованих джерел водопостачання.
У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання необхідно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи.
Джерела: «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України», ilady.in.ua.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами