Діряві труби та басейн у підвалі багатоповерхівки. Така спадщина дісталась мешканцям чернівецького ОСББ від ЖРЕПу, щойно люди взялись господарювати самотужки.
Басейн у багатоповерхівці на вулиці Героїв Майдану у Чернівцях, що залишився тут після господарювання 5 ЖРЕПу показує пан Сергій, який тут мешкає.
Читати ще: 10 чернівецьких вулиць будуть сьогодні без води
Сергій Бурдейний, мешканець : Ось там, басейн стоїть. Він просто так у півроку викачував воду. От і всі функції.
А ще діряві труби, смердючі водоспади та страшенний бруд. Цей підвал будинку на вулиці Героїв Майдану, 172, нагадує кадри з фільму жахів.
Сергій Бурдейний, мешканець: Труби такі , у палець, це все по стелі било. Сусіди, які на першому поверху, чим дихають, це взагалі жах. ЖЕК за щось же гроші отримує? Ніяких робіт ніхто не проводив.
Нагадаємо: Два комунальні ЖРЕПи отримали керівників
Ще влітку мешканці 14 під’їздів вирішили відокремитись від свого ЖРЕпу та створили об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.
Наталя Коцюба, член правління ОСББ: Вирішили своїми силами – досить жити в такому непорядку, і створили. Спершу було небагато людей ініціативних.
Люди планували , як господарюватимуть й приведуть до ладу своє житло і навколишню територію. Та коли побачили, що щоранку змушені залагоджувати якісь комунальні аварії, чимало із мешканців миттєво розчарувались.
Читати ще: На Гравітоні встановили нову зупинку
Наталя Коцюба, член правління ОСББ: Дуже повільно іде цей процес, бо люди звикли, що хтось це зробить за них. І що це буде безкоштовно, або за певну плату.
Сергій Бурдейний, мешканець: Люди сплачують, сподіваючись, що буду якість роботи зроблені, а цього ніхто не робив. Я кажу: чому ви раніше не виступали, раніше де були, 35 чи 37 років нашому будинку, Де ви раніше були?
У 5 ЖРЕПі, у якого на балансі раніше були ці будинки, кажуть: передали всі документи та справи новоутвореному ОСББ, тому ніякого стосунку до нього вже не мають.
Галина Каратун, головний інженер ЖРЕПу№5: в липні передали цей будинок товариству спів власності Майдан, 172. Проблем не було, ми написали, що розірвали угоди, склали акт про передачу, передали інвентарну справу.
Коштів на якісний ремонт ЖРЕПам бракувало завжди , кажуть чиновники, тому в спадок ОСББ й залишилися такі проблеми. Чиновники попереджують: в об’єднані співвласників мають бути готові сплачувати більше за утримання житлового фонду.
Сергій Погорений, керівник департаменту ЖКГ Чернівецької міської ради: Управлінська компанія буде виставляти сама тарифи на утримання житлового фонду, на ті послуги ,які вона надає. В тому числі туди включатиметься певний відсоток за надання послуг. Тому тут питання, чи готові мешканці платити
14 ОСББ створили у Чернівцях цього року. Усього в місті діє близько трьох сотень таких об’єднань. Їх успіх поки переважно залежить від ініціативності самих мешканців, чимало з яких десятки років не цікавились, що коїться на горищі чи у підвалі їхньої багатоповерхівки, кажуть чиновники.
Андрій Олійник, радник міського голови : Люди збираються на загальні збори , контактують з управителями, обирають їх, потім за допомогою фахівців ЖКГ йде процес обрання та юридичне закріплення і тільки після цього люди можуть визначатись, хто їм надаватиме послуги, далі зможуть отримати землю у користування під своїм об’єктом.
Поки обов’язкове створення ОСББ та законодавці відтермінували на рік. Причинами стала відсутність ринку управлінських компаній, що мають доглядати за житловим фондом, а також недостатня поінформованість мешканців про створення ОСББ. Також у нардепів є думки, що перед тим, як передавати житловий фонд в управління мешканців, держава має спершу привести будинки до ладу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами