Кореспонденти ІА АСС поцікавилися у чернівчан, що їм відомо про сьогоднішнє свято та Конституцію в цілому.
Рік прийняття основного закону України знають майже всі. Молодь запам’ятала його зі шкільних підручників та довідників історії. Але сам зміст закону знають не всі.
«Конституція? Здається, дев’яносто четвертий рік», - повідомила Олеся, цьогорічна випускниця школи.
«Конституцію прийняли в 1996 році. А про що в ній йдеться – не пам’ятаю», - сказав Микита, безробітний.
«Ми проходили це в школі. Вчитель розповідав, як цілу ніч депутати залишались в Раді, аби якомога швидше ухвалити Конституцію. Згодом я це знову читала, готуючись до ЗНО з історії. Пам’ятаю, що там є розділ про права громадян, а також про устрій держави, з яким в нас постійно відбуваються зміни», - розповідає студентка другого курсу Інна.
Чернівчани старшого віку теж пам’ятають одну з найважливіших дат у сучасній історії України, оскільки самі були свідками тих подій. Вони розповідають, що всі відчували напругу навколо державного апарату, адже розмов про Конституцію було багато, але саме рішення відтягувалось досить довго.
«Вони і надалі б тягнули прийняття, якби не президент Кучма. Досі ходять розповіді про те, що він поставив ультиматум депутатам: якщо зранку в нього на столі не стоятиме Конституція, то він розпустить Верховну Раду» , - каже Володимир, приватний підприємець.
Крім того, чернівчани розповідають про те, як Рада опрацювала кілька тисяч правок та пропозицій за двадцять чотири години, без перерв.
Нагадаємо, 28 червня 1996 року, о 9 год. 18 хв., після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада прийняла і ввела в дію Конституцію України. Найгостріші протиріччя викликали питання розподілу влади і власності, державна символіка, статус російської мови і статус Республіки Крим.
Читати ще: Чи святкують День Конституції чернівчани
Автор: Василь Вовк.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами