Нині Михайлу 14 років. Він звик жити з астмою, приймати ліки та тримати недугу під контролем. Проте від початку пандемії коронавірусу хлопець та його батьки розуміли, яка небезпека над ними нависла, пише Медіа агентство АСС.
Читайте також: «Ковідна» тисяча: від сьогодні українські підлітки отримуватимуть виплати
«У мене і старша донька, і Михайло мають бронхіальну астму. Ми постійно лікуємося, намагаємося якомога довше втримувати ремісію, не допускати нападів. Не можу вам передати, як це страшно, коли твоя дитина задихається!» – говорить Олена Флюндра, мати Михайла.
Першою на ковід у сім’ї захворіла Олена. Вона була у важкому стані – в реанімації. Звісно, найбільше хвилювалася за те, щоби не захворіли діти.
«Пройшовши реанімацію, відчувши на собі, як це – хапати ротом повітря і не могти зробити глибокий вдих, ти розумієш, яка ця хвороба страшна. Так, звісно, хтось переносить її дуже легко, але у скількох людей вона забрала життя! – каже жінка. – Повернувшись з лікарні додому, я розуміла, що як тільки з’явиться вакцина, ми вакцинуємося всією родиною».
Олена та її чоловік вакцинувалися першими. А коли дозволили щеплення від COVID-19 дітям від 12 років, вони одразу вакцинували сина.
«Ми звернулися до нашого лікаря в амбулаторію. Вона розповіла нам, як діє вакцина, сказала, що для Михайла це дійсно захист від тяжкого перебігу захворювання. Тож син без жодного сумніву у вересні вакцинувався», - розповідає Олена Флюндра.
«Добре себе почував, не було ні слабкості, ні температури, - каже Михайло. – І першу дозу, і другу переніс дуже легко. Якщо дозволять робити бустерну дозу, то я її зроблю. Це підсилить імунітет. Я може й захворію, але не задихнуся від ковіду».
Михайло Флюндра
До речі, нещодавно Олена вдруге захворіла на коронавірус. Цього разу, на щастя, перенесла його дуже легко – як звичайне ГРВІ: нежить і першіння в горлі. Водночас син, який безпосередньо контактував із нею постійно і був вакцинований, не захворів.
Аліна Дашкевич, лікар-імунолог КНП «Міська дитяча поліклініка» запевняє: вакцинувати від COVID-19 дітей старше 12 років із супутніми захворюваннями не те, що потрібно, а необхідно. А єдиним проти показом до вакцинації є анафілактична реакція на попереднє введення вакцини.
«Хибною є думка про те, що наявність хронічного або супутнього захворювання не дозволяє вакцинуватися. Навпаки, саме таким людям у першу чергу треба робити щеплення. Бо ніхто не знає, яким може бути прояв хвороби на фоні іншої недуги», - зазначила лікарка.
А Федір Лапій, лікар-імунолог, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, зазначає: важкі та навіть смертельні випадки хвороби виникають саме у дітей із супутніми захворюваннями.
«Я би хотів зробити важливий акцент: коли мова йде про смертельні випадки серед дітей (а вони є!), коли йдеться про тяжкі випадки, коли діти потрапляють до реанімації, - усе це пацієнти з серйозними супутніми патологіями, - каже фахівець. - І саме для них вакцина є безпечною, показаною за життєвими показами! Більше того, саме таким пацієнтам рекомендовано окрім двох доз ще третю – додаткову, для підсилення імунітету. Тому дуже хочу звернутися до батьків: захистіть своїх дітей від тяжкого перебігу COVID-19 – вакцинуйте їх!».
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами