«Я вирішила вакцинуватися з кількох причин. По-перше, на той момент у моїй сім’ї ніхто не хворів на коронавірус, а восени 2021 року очікувалася нова важка хвиля штаму «Дельта». Оскільки я бачила, скільки людей в Індії та інших країнах світу померло від хвороби, хотіла захистити себе і своє маля від цієї загрози, - розповідає буковинка Віра Бауер. – До того ж, попри вагітність, я вела активний спосіб життя, працювала, розуміла, що вдома пересидіти чергову хвилю не вдасться».
Перед вакцинацією Віра радилася з лікарями та цікавилася світовим досвідом вакцинації від COVID-19 вагітних. На вакцинацію пішла разом із чоловіком, розповідає Медіа агентство АСС.
Читайте також: «Захищала і себе, і малюка»: вагітна чернівчанка розповіла, чому вакцинувалася від COVID-19
«Я знала, що скрізь у цивілізованих країнах вагітних вакцинують Pfizer’ом, тож і я робила щеплення цією вакциною. Першу дозу отримала в липні. Перенесла її чудово, лише трохи поболіла рука, - каже жінка. – У серпні після другої дози ввечері піднялася температура, боліли м’язи та суглоби, була загальна слабкість. Такий стан тривав близько доби – у багатьох така реакція на вакцинацію. Я просто пила багато води, відпочивала. І до вечора наступного дня все минуло».
Віра розповідає, що під час осінньої хвилі епідемії в її сім’ї ніхто не захворів. А на 40-му тижні вагітності жінка народила здорового синочка.
У січні, коли Україну «накрила» хвиля штаму «Омікрон», захворіли і Віра, і її чоловік. Хворобу перенесли у легкій формі: боліло горло, була невисока температура та втома. Усі ці симптоми минули вже на 2-3 день.
«По суті, ми перенесли вірус «на ногах», бо меншому синочку тоді був лише 1 місяць, відлежуватися не було коли. Що цікаво: ані старший 7-річний син, ані молодший не захворіли, - каже жінка. – Я переконана: вакцинуватися потрібно, щоб захистити себе від тяжкого перебігу хвороби. Особливо – вагітним жінкам, які несуть відповідальність за двох. Не можна боятися вакцини більше, ніж самого вірусу!».
За інформацією Ірини Кондратової, керівника Харківського регіонального перинатального центру, вакцинація від COVID-19 ймовірно сприяє виробленню пасивного імунітету в малюка. Під час навчання «Школи протидії COVID-19 для медсестер, лікарів та медичних керівників» лікарка представила відповідне дослідження Британської спільноти акушер-гінекологів (RCOG), пише управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради.
«Дослідження продемонстрували наявність антитіл до SARS-CoV-2 у пуповинній крові новонароджених та у грудному молоці після вакцинації під час вагітності. Ці результати дозволяють припустити можливість пасивного імунітету у новонароджених, - повідомила Ірина Кондратова. - У когортному дослідженні 2312 жінок у Голландії повідомили, що 23,1% жінок мали антитіла IgA у грудному молоці ще 10 місяців після вакцинації під час вагітності».
Лікарі дали поради щодо вагітності і вакцинації від коронавірусу:
- жінка, яка планує вагітність або лікується від безпліддя, може вакцинуватися і не відкладати зачаття;
- жінкам, які отримали першу дозу вакцини до вагітності, необхідно завершити курс тією самою вакциною;
- перед вакцинацією тест на вагітність робити не потрібно;
- перед вакцинацією не потрібно здавати ніякі аналізи та вживати препарати (особливо, які впливають на систему згортання крові);
- вакцину від COVID-19 можна вводити на будь-якому терміні вагітності;
- жінки, які годують груддю, можуть вакцинуватися у будь-який час, при цьому не потрібно зупиняти грудне вигодовування;
- для вагітних рекомендують вакцини Pfizer-BioNTech або Moderna, окрім випадків, коли жінка вже отримала одну дозу вакцини Oxford Astra Zeneca. У цьому разі вона повинна завершити вакцинацію цим же типом вакцини.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами