Діана Кошман – медпрацівник. Вона працює у міській дитячій поліклініці, тож регулярно до декрету мала справу і з хворими на ковід дітками, і з їхніми батьками. Розуміючи, що у групі ризику, прийняла рішення вакцинуватися, пише Медіа агентство АСС.
Отримуйте новини в Telegram
«Неможливо ховатися від коронавірусу вдома. Тим більше, я зараз відповідальна за два життя – своє і моєї крихітки. Тому порадилася з сімейним лікарем та гінекологом – і вакцинувалася, - розповідає Діана. – До речі, мій чоловік повністю мене підтримав у цьому. Ми робили щеплення разом».
Вагітна жінка вакцинувалася Pfizer. І першу, і другу дозу перенесла легко, без підвищення температури та погіршення самопочуття. Після вакцинації і вже до декрету продовжувала працювати і вести активний спосіб життя.
«Після вакцинації ні у мене, ні у дитинки нічого не змінилося. Ми чудово почуваємося і з нетерпінням чекаємо зустрічі», - посміхається Діана.
Думка лікаря-гінеколога
За даними міжнародних досліджень, вагітні жінки можуть тяжко переносити COVID-19. Ризик серйозного перебігу хвороби підвищується при наявності супутніх захворювань або надмірної ваги. Саме тому Тамара Боднар, лікар акушер-гінеколог вищої категорії КНП «Міський пологовий будинок №2», яка має 32 роки професійного стажу, член правління «Української асоціації кольпоскопії та цервікальної патології», експерт ДОЗ з питань патології шийки матки, рекомендує своїм пацієнткам вакцинуватися.
Дивіться нас на YouTube
«Згідно з клінічним дослідженням, вакцина Pfizer була протестована повною мірою (нею було вакциновано вже понад 35 тисяч вагітних жінок в усьому світі). Тому безпечність та ефективність вакцини для вагітних доведена на практиці, - каже Тамара Боднар. – Оскільки COVID-19 має більш серйозні ускладнення на пізніх термінах вагітності, деякі жінки відкладають вакцинацію до закінчення перших 12-ти тижнів і отримують першу дозу в будь-який час з 13 тижнів і далі».
Лікарка зауважує: перед тим, як вакцинуватися, вагітним жінкам слід обов’язково порадитися з сімейним лікарем та гінекологом. А для тих пацієнток, які сумніваються, Тамара Миколаївна завжди знаходить фахові аргументи.
«На жаль, вагітні жінки, які хворіють на коронавірус, часто мають важкі ускладнення. Окрім того, новонароджена від ковід-мами дитинка теж може бути інфікована. Лікувати цих немовлят вкрай складно. Тож уже це спонукає наших майбутніх мам задуматися, - говорить лікарка. – У вакцинованої мами виробляються антитіла до ковіду, які передаються і її малюку. Тож у перших 6 місяців свого життя дитинка має захист.
Часто жінки кажуть: «Вакциновані теж хворіють…». Так, хворіють. Але для них коронавірус перетворюється на легку застуду. Навіть якщо вакцинована вагітна і захворіє, їй точно не знадобиться госпіталізація і, тим більше, реанімація. Таким чином, вона збереже і своє життя, і життя своєї дитинки. А що може бути дорожчим за це!».
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами