У краєзнавчому музеї, який цього року відзначає своє 155-річчя, зберігається понад 100 000 експонатів. Серед цих 100 тисяч експонатів є багато унікальних та цікавих екземплярів. В тому числі і картина 1936 року, на якій зображено резиденцію митрополитів – нинішній центральний корпус Чернівецького національного університету, який нині включений у Світову спадщину ЮНЕСКО.
Буде цікаво почитати: Чернівці увійшли до рейтингу топ-10 мальовничих місць України для літнього відпочинку.
Про історію створення цієї картини кореспонденту ІА АСС розповіла Марія Унгурян, завідувач відділом новітньої історії краєзнавчого музею.
«Автор картини «Загальний вигляд резиденції митрополитів» Микола Петров. На жаль про автора нам не дуже багато відомо. Виходець з бідної сім’ї, він із самого дитинства мріяв навчатись у найпрестижнішому на той час закладі. У 1935 році Микола спробував вступити в університет. Проте, не зміг цього зробити через брак коштів», – пояснює музейний працівник.
Читайте також: Рейтинг вишів DOU 2018: Чернівецький університет у лідерах.
Але хлопець не опустив руки. Він задумав великий проект. Вирішив написати картину із зображенням Резиденції митрополитів. Протягом року Микола Петров працював над своїм творінням.
«Картина зроблена методикою випалювання на дереві із використанням фарби. Коли Микола Петров завершив свою роботу, він прийшов до університету та подарував картину буковинським митрополитам. За такий гарний подарунок йому дозволили навчатись в університеті безкоштовно. Він вступив на теологічний факультет. Адже на той час художнього мистецтва в університеті не було. Тоді був лише теологічний факультет, філософський та природничий. Юний художник вибрав теологічний факультет та навчався на священика», – сказала Марія Унгурян.
Варто почитати: Маленький Відень і багата австро-угорська архітектурна спадщина. Американська телекомпанія радить відвідати Чернівці.
Інформації про подальшу долю автора картини у працівників музею немає. Певний час картина зберігалась у музеї Буковинської митрополії. А в 1940 році після об’єднання крайового, промислового, музею народовідання та музею Буковинської митрополії експозиція потрапила у нинішній обласний краєзнавчий музей та зберігається тут досі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами