Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій Чернівецької області у січні п.р. становила 6958 грн, що в 1,7 рази вище рівня мінімальної заробітної плати (4173 грн), але на 22,9% менше рівня грудня 2018р.
Індекс реальної заробітної плати в січні п.р. порівняно з груднем 2018р. становив 76,4%.
Продовжує утримуватися високий рівень диференціації розмірів заробітної плати за видами економічної діяльності.
До видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці відносились: операції з нерухомим майном (10081 грн), серед промислових видів діяльності – постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (9148 грн).
Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався на підприємствах з тимчасового розміщування й організації харчування (3979 грн), серед промислових видів діяльності – на підприємствах з водопостачання, каналізації, поводження з відходами (6822 грн).
На 1 лютого п.р. загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати підприємств, установ та організацій (юридичних осіб та відокремлених підрозділів юридичних осіб з урахуванням цензу за кількістю найманих працівників) становила 145,5 тис.грн, більше третини якої (39,0%) припадало на економічно активні підприємства.
Уся сума боргу економічно активних підприємств утворилася на підприємствах з діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування м.Чернівців.
Нагадаємо, антирекордні зарплати на Буковині є основною причиною трудової міграції - фахівці.
Читати ще: Нові вакансії на зарплату від 15 тис. грн з'явилися у Центрі зайнятості.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами