Збір проводять на території Банилівського лісництва, що на Сторожинеччині, на площі понад 50 гектарів. За цей час працівники лісгоспу планують зібрати понад 100 тисяч літрів соку.
Як розповів кореспонденту ІА АСС керівник пресслужби Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Ростислав Бузило, заготівля здійснюється у короткий термін, коли лише зійшов сніг, і почався посилений сокорух по березах.
«Найголовніше правило заготівлі – лісівники ніколи не чіпають молоді берези, дерево обов’язково повинно бути зрілим, мати не менше 60 років, діаметр стовбура – 24 і більше сантиметрів, - розповідає Ростислав Бузило. - За допомогою свердла лісівники роблять у березі отвір до 2 см, туди вставляють трубку, як правило з нержавіючої сталі. Якщо раніше заготовляли у скляні банки, то зараз – у харчові поліетиленові пакети. На кожній ділянці завжди чергує лісівник, і коли пакет наповнюється, він зливає сік у ємність з фільтрами, звідки рідина перетікає до пластикових резервуарів».
Переробкою березового соку у лісництві не займаються, усю зібрану сировину лісівники відправляють на відповідні заводи.
Наші новини є у Facebook
«На Буковині заготівлею березового соку займається лише Банилівське лісництво Строжинецького держспецлісгоспу, - каже Ростислав Бузило. – Саме тут знаходяться найбільші посадки беріз в області. Цьогоріч у лісництві планують зібрати 101 тисячу літрів березового соку. Збір соку лісівники закінчать наприкінці цього тижня».
Читайте також: Чернівчани взялись за лопати: у місті триває акція «Мільйон дерев» (ФОТО)
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами