Адміністрація навчального закладу може лише зачиняти аварійні класи та дислокувати школярів до інших приміщень.
Парадокс в тому, що поруч зі старою школою, що почала руйнуватись, вже зведена нова триповерхова споруда. Та щоб завершити будівництво - бракує коштів.
Ілля Міглей - батько одного із учнів школи у селі Йорданешти, Глибоцького району розповідає: щойно привіз сина одного ранку на навчання, як притьмом довелось знову повернутись до школи.
Нагадаємо: У Йорданештах розвалюється стара школа
Ілля Міглей , голова батьківського комітету: Я привіз сина о 8 до школи. Лише приїхав додому – голова сільської ради каже: що тріснула одна стіна школи.
Йорданештська школа, збудована ще у 19 сторіччі, почала вкриватись тріщинами у різних місцях – із вулиці та всередині – у класах.
Марина Шапка, завуч Йорданештської ЗОШ№1: Штукатурка впала, дітям страшно вчитись. Тут другокласники, ми їх перевели в другу зміну, щоб їм нічого не загрожувало, тут 14 учні вчиться.
Зараз два класи та їдальню, де з’явились величезні тріщини – зачинили. Втім покинути старе приміщення взагалі – неможливо, вчитись 140-ка школярам – нІде.
Альона Вікован, учениця Йорданештської школи №1: Коли прийшли у цю школу – було добре, але зараз почались тріщини. Тут затісно, хочемо у нову школу.
Найпарадоксальніше те, що поруч вже тривалий час зводиться нова, триповерхова школа. Вона сучасна та збудована за енергозберігаючими технологіями, і здатна вмістити усіх сільських школярів та навіть дошкільнят. А це понад дві сотні дітей. Утім на завершення будівництва сьогодні бракує коштів.
Георгій Лютик, Йорданештський сільський голова: Вона будується вже 6-ий рік, щоб завершити об’єкт, нам потрібно 10 мільйонів, сімсот тисяч.
Обласні та районні чиновники сподіваються на підтримку центральної влади.
Петро Панчук, голова Глибоцької районної ради: Проблему потрібно вирішувати комплексно та якнайшвидше. За рахунок різних бюджетів та зокрема – державного фонду регіонального фонду розвитку. Зараз саме формується подання об’єктів.
Якщо гроші надійдуть, нову школу зможуть здати за два місяці . А доти – у Йорданештах сподіваються, що стара аварійна школа протягне до кінця навчального року.
Майя Гуменна, Михайло Антонюк, Інформаційне агентство АСС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами