Сесія міської ради, яка розпочалася ще 22 грудня 2016 року сьогодні має продовжитися у Ратуші.
Щоб розглянути 38 питань порядку денного 20-ї сесії, депутати збиралися 5 разів, за це й час їм вдалося розглянути 16 питань. Сьогодні міські обранці спробують нарешті поговорити про перейменування парку Жовтневого у парк Реформації, а вулиці Щепкіна на Чеховського. Мають заслухати міського голову про звіт, що виконали із запланованого у 2016 році та його доповідь, що планують зробити в цьому, 2017 р.
Читати ще: За мораторій на підняття цін у громадському транспорті депутати не проголосували
Але як робота у депутатів сьогодні складеться, не знають навіть самі обранці.
Подробиці згодом.
Нагадаємо, міський голова минулого тижня звинуватив депутатів у недієвій роботі.
Самі ж депутати вважають, що вони працюють як ніколи злагоджено і правильно.
В програмі Суть речей депутати міської ради Олександр Пуршага (ВО «Батьківщина»), Віталій Гавриш («Об'єданння «Самопоміч»), Андрій Ілюк (ВО «Свобода») розповіли, чому одна сесія триває так довго.
Олександр Пуршага : Що твориться у міській раді. Не знаю, чому кажуть, що криза якась. Так, є дискусії щодо певних питань, щодо того, що робиться в місті, ми активно це обговорюємо. Ми даємо можливість всім чернівчанам висловити свою думку, прийти на сесію міської ради. Можуть розповісти про всі свої проблеми, наболівші питання. Я не пам’ятаю, щоб колись така робота була жвава, як на цій каденції. Це є нормально. Ми живемо в час демократії. Це правильно, що можна прийти в сесійну залу і сказати про проблеми, які не вирішуються тими департаментами, які відповідають за той, чи інший напрямок.
Людмила Григорчук: Просто так багато питань, що не встигаєте дійти до запланованих? Правильно?
Олександр Пуршага: Мабуть, так воно і складається. Багато питань є у людей. Поки ми всі питання вивчимо, то може не встигаємо все зробити по сесійних питаннях.
Людмила Григорчук: Пане Віталію, ви також вважаєте правильним, що сесія розділяється на декілька пленарних засідань? Воно виправдано?
Віталій Гавриш: Не можна вважати, що щось є нормою, а щось є виправданим. Порівнюють нас з попередніми каденціями, коли засідання тривало по півдня. Це було нормою, а сьогодні не можна сказати, що два чи п’ять засідань є нормою. Тут все залежить від бажання депутатів розібратися у питаннях, які виникають. Досить багато питань виникають під час розгляду конкретних питань і проектів рішень. І це неправда, що не приймаються рішення, приймаються проекти-рішень, міська рада дає вказівки виконавчим органам, міському голові по різних питаннях. Довгий розгляд питань, на мою думку, тільки покращує саме прийняття цих рішень. Наскільки це можливо, наскільки детально ми розбираємося у всіх проблемних питаннях. Весь депутатський корпус долучається до всіх питань.
Людмила Григорчук: Але для цього у депутатів є день депутата, є засідання у комісіях.
Віталій Гавриш: В комісіях розглядаються певні групи депутатів. Потім наша виборча система передбачає, щоб всі пройшли по партійних квотах, то депутати працюють у різних комісіях, а потім вже зустрічаються з різними пропозиціями і питаннями у сесійній залі. До того ж не всі питання на комісіях закриті, приходять не всі експерти на комісії, буває, фахівці. Або ще знаходяться нові аргументи, нові факти при прийнятті рішень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами