У Чернівецькій міськраді наголошують, що спалювання опалого листя, сміття є дуже шкідливим для навколишнього середовища, через те, що при згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук.
В листі, яке тліє, виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини онкологічні захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. Крім того, за спалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність за ст.ст. 77 та 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штрафні санкції складають від 340 до 1700 грн.
Навесні та восени, коли спостерігається найбільша кількість порушень, працівники інспекції з благоустрою щоденно постійно здійснюють рейдові перевірки на предмет недопущення спалювання сухої рослинності та притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності. Відтак в період з 1 березня 2019 року працівники інспекції склали 43 протоколи про адміністративне правопорушення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ледь не згорів у сухій траві: зайченя врятували з пожежі на Буковині (ФОТО)
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами