У пік осіннього спалювання листя повітря у Чернівцях стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів та інших систем та органів жителів. Аби запобігти цьому студенти БДМУ провели просвітницьку акцію.
- При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму, до складу якого входять: пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук, - розповіла Наталя Михалевська, студентка 5-го курсу БДМУ. - У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини онкологічні захворювання. З листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву. Знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання ґрунту.
Читайте ще: За спалювання листя у Чернівцях покарали працівників будівельного ліцею
У Стаття 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначено: самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вам буде цікаво: Мінприроди пропонує суттєво підвищити штрафи за спалювання листя та трави
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами