Протистояння за посаду раніше головного лікаря, а нині генерального директора Чернівецького обласного клінічного онкологічного центру, точиться вже кілька років між Іллею Тащуком та Ігорем Малишевським. Про це пише ІА АСС.
У січні цього року під час реорганізації комунальної установи «Чернівецький обласний клінічний онкологічний центр» у комунальне неприбуткове підприємство, а відтак і зміни посади з головного лікаря на генерального директора, звільнили тодішнього очільника медустанови Іллю Тащука. Виконувачем обов’язки генерального директора призначили Ігоря Малишевського, пише ІА АСС.
З початком карантину на Буковині, як зазначало ІА АСС, Чернівецька обласна рада пішла на карантин та цілих 4 місяці не проводила сесійних засідань. За цей час накопичилося чимало важливих питань. Серед них і призначення генеральних директорів 15 медичних закладів області.
У цей час Ігор Малишевський, виконуючи обов’язки очільника онкоцентру, звернувся до Шевченківського суду з позовом, в якому вимагав голову обласної ради призначити його генеральним директором цієї медичної установи.
Зрештою, 6 серпня обласна рада нарешті відновила свою роботу та розглянула питання про призначення 12 з 15 генеральних директорів медзакладів.
Серед трьох незатверджених депутатами керівників опинився й Ігор Малишевський. Більшість обранців не підтримали його кандидатуру.
Як пояснював тоді ІА АСС депутат обласної ради Олександр Фищук, незатверджені кандидатури не відповідали кваліфікаційним вимогам конкурсу. Зокрема, Ігор Малишевський не мав до цього досвіду роботи на керівних посадах. А також мали своїх попередніх керівників, з якими з незрозумілих причин розірвали угоди під час реорганізації закладів.
Проте, того ж дня коли відбувалася вищевказана сесія (6 серпня) Ігор Малишевський отримав ухвалу Шевченківського суду Чернівців, згідно з якою служителі Феміди зобов’язали голову Чернівецької облради призначити на посаду гендиректора онкоцентру саме його.
Дізнавшись про те, що суд зобов’язав призначити Ігоря Малишевського гендиректором, Олександр Фищук подав апеляційну скаргу, вказавши, що таке рішення суду принижує його права, як депутата обласної ради.
«Порушили моє конституційне право, як депутата обласної ради. І не одного мене, а всіх 64 депутатів. Річ у тому, що керівництво обласної ради спочатку самостійно призначило виконувачами обов’язків керівників усіх медичних закладів. Що є незаконним, бо таке рішення повинно було прийматись на пленарному засіданні облради депутатами. Ми ці обов’язки не делегували керівництву обласної ради», - каже Олександр Фищук.
Крім того, за його словами, призначені посадовці повинні були відповідати кваліфікаційним вимогам. Серед яких – 7 років роботи на керівних посадах.
Також Олександр Фищук зазначив, що таке рішення фактично завдавало збитки бюджету області. Адже потрібно виплачувати зарплатню виконувачу обов’язків медзакладу, а також потрібно виплатити неотримані кошти за весь період вимушеної відпустки попередньому керівнику (в даному разі - Іллі Тащуку) в разі поновлення на посаді через суд.
«Сесія обласної ради цього скликання може вже не зібратися. А наступний склад обласної ради повинен розглянути це питання. Поки ще чинне нинішнє скликання навряд чи вже оскаржуватиме рішення суду другої інстанції. Це може зробити наступне скликання. Проте, не думаю, що наступна облрада захоче брати участь у цьому процесі. Та, імовірніше за все, прийме рішення Апеляційного суду, згідно з яким на посаду потрібно призначити Іллю Тащука.
Проте, не виключаю, що пан Малишевський подасть касаційну скаргу до Вищого суду, аби оскаржити рішення Апеляційного суду. Але доки розглядатиметься касаційна скарга, рішення другої інстанції залишається чинним. А саме – визнання незаконним призначення Ігоря Малишевського та поновлення на посаді Іллі Тащука», - заявив Олександр Фищук.
За словами колишнього головного лікаря онкоцентру Іллі Тащука, його звільнення суд другої інстанції визнав незаконним. Тож, надалі він чекатиме на відповідні рішення керівництва обласної ради.
«Коли рішення суду на мою користь набуде чинності, будемо очікувати відповідні дії керівництва облради. Проте, рішення Апеляційного суду ще може бути оскаржене.
Це не має бути рішення депутатів обласної ради, оскільки є чинний контракт. Власне, я й оскаржував рішення суду, яке примусило керівництво обласної ради незаконно розірвати зі мною трудові відносини», - заявив Ілля Тащук.
Своєю чергою, нині генеральний директор онкологічного центру Ігор Малишевський каже, що досі не чув про апеляцію та продовжує працювати на обійманій посаді, згідно з укладеним контрактом.
«Вперше чую про апеляційну скаргу та рішення суду другої інстанції. Відповідно й коментувати його наразі не можу. У мене підписаний контракт з обласною радою на 5 років. Більше мені нічого додати. Я працюю та продовжую виконувати свої обов’язки», - заявив Ігор Малишевський.
Автор: Олександр Юхимець
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами