У Буковинському клінічному онкологічному центрі капітально відремонтували п`ять структурних підрозділів: приймальне, онкохірургічне, онкогінекологічне та онкомамографічне відділення, а також хірургічний блок, пише ІА АСС. Вартість ремонтних робіт – 35 мільйонів гривень.
«У 2020 році цей об`єкт переміг в конкурсі Державного фонду регіонального розвитку і з червня 2020-го почалися роботи з реконструкції. Держава вклала 22 мільйони гривень у ремонт, ще 13 мільйонів – власні кошти нашого медзакладу, які пішли на придбання меблів і якісного сучасного обладнання, - розповів ІА АСС Ігор Малишевський, генеральний директор Буковинського клінічного онкоцентру. - До речі, отримувати хірургічну допомогу в нашому закладі можуть як онкологічні, так і неонкологічні пацієнти. Бо згідно з правилами НСЗУ, якщо медустанова законтрактувала стаціонарну медичну допомогу дорослим і дітям, то може надавати весь спектр хірургічної допомоги.
Звісно, у нас в пріоритеті - онкологічні пацієнти, але в перспективі розглядаємо всі напрямки. Так сталося історично, що в нас в закладі не було онкоурології, торакальної хірургії. Тепер, маючи відповідне обладнання, ми можемо поступово розширювати перелік послуг».
У відділеннях – чисто, світло і дуже затишно. Практично всі палати мають санвузли та гарячу воду, телевізори. Окрім того, хворі після операцій лежать на зручних функціональних ліжках.
В трьох операційних – найсучасніша система вентиляції, освітлення, нові хірургічні столи. Ці операційні наразі є найсучаснішими в Чернівецькій області.
«Онкоцентр – мій рідний заклад, я у ньому почав працювати у 2009 році. І хочу сказати відверто: такий ремонт і такі операційні були моєю мрією! – зізнається Олег Чорний, директор Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА. - Як хірург, я знаю, скільки наших пацієнтів їхали оперуватися до Києва та Європи. Вони казали: «У вас класні хірурги, але ми хочемо комфортних умов!». Тепер я можу сказати: за 1-2 роки онкоцентр стане лідером Західної України з надання онкологічної допомоги».
«Ми бачимо, що велика частина вкладених у ремонт хірургічного корпусу коштів – це були кошти зароблені самим медзакладом. Це чудово, бо грамотне вкладання грошей у розвиток дозволяє відкривати нові послуги і боротися за кожного пацієнта, - каже Наталія Гусак, заступниця голови Чернівецької ОДА. - Наші медичні заклади впродовж року почали плавно конкурувати між собою. Це дуже добре, бо ми перейшли до тих умов, коли конкурують не лише за пацієнта, а також за кращі кадри».
Кількість хворих на рак у Чернівецькій області постійно зростає. Тож, відповідно, є потреба у підвищенні якості надання медичної допомоги.
«Кількість онкохворих в області зростає. У 1968 році, коли з`явився цей медичний заклад, тут послуги отримали 2 500 пацієнтів. У 2018 році – 6 252 пацієнти, - каже Микола Гуйтор, заступник голови Чернівецької облради. – Такі умови, які зараз створені в онкоцентрі, я раніше бачив тільки в кінофільмах. Це ознака того, що медицина в області розвивається і ефективна робота проводиться».
У Буковинському клінічному онкоцентрі також планують реконструювати приміщення для лінійного прискорювача. Із обласного бюджету вже виділять на це 5 мільйонів гривень.
« У 2021 році плануємо збудувати бункера під лінійний прискорювач. Проєктно-кошторисна документація вже готова. Вартість бункера – 24 млн. грн., - каже Ігор Малишевський. - Лінійний прискорювач дасть змогу нашим онкологічним пацієнтам отримувати якісну променеву терапію. Особливість цього апарату в тому, що дія відбувається на саму пухлину, здорові клітини при цьому не уражуються. На жаль, зараз наші пацієнти їздять на таке опромінення на Волинь, у Київ».
«У поточному бюджеті вже передбачено 5 млн. грн. для того, щоб розпочати роботу над бункером для лінійного прискорювача, - додає Наталія Гусак. - Цього року докладемо всіх зусиль, щоб онкоцентр отримав ще один такий знаковий об’єкт, а пацієнти – ще більш якісну медичну допомогу».
Читайте наші новини в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами