У Чернівцях вирішили облаштувати ділянку в південній частині парку, поблизу вулиці Воробкевича, між ФОК «Олімпія» та церквою. Відповідний проект представники парку «Жовтневий» розмістили на сторінці у Facebook, пише ІА АСС.
Це територія, на якій досі подекуди валяється будівельне сміття і яка заросла чагарником. Її розчистять та приведуть до ладу. Проект благоустрою на звернення парку виконав колектив авторів Організація Національної спілки архітекторів України.
Так, на вулиці Воробкевича планують зробити підвищені переходи, щоби відвідувачі одразу виходили на центральну алею майданчику. Там розмістять понад 30 лавиць. Навколо майданчика будуть велосипедні та пішохідні доріжки.
Там, де підвищення, облаштують на схилах дитячі гірки, оглядовий майданчик з перилами, з якого відвідувачі зможуть дивитись на панораму міста та споглядати захід сонця.
Нижче оглядової доріжки та в кінці центральної алеї планується організувати місце відпочинку з каскадними лавицями.
Частину ділянки, що ближче до церкви, планують засадити деревами та перетворити на декоровану відпочинкову зону з гамаками.
«Ми замовили у спілки архітекторів Буковини проект парку разом зі своїми пропозиціями. Проект почали виношувати ще рік тому. Коли ми розробляли з ними цей проект, в першу чергу покладалися на ідею збереження парку. На те, щоби були виконані всі вимоги природоохоронного законодавства. І саме цим проектом ми хотіли продемонструвати громаді, що крім комерційного освоєння парку може бути нормальне європейське сучасне затишне місце», - каже директор парку «Жовтневий» Юрій Воронка.
Він запевняє, що проект збираються втілити у будь-якому разі: за гроші спонсора чи з міського бюджету.
«Зараз проходять консультації. Поки що ми попередньо визначилися з архітекторами на рахунок об’єму інфраструктури. Вважаю, що архітекторам вдалося врахувати наші побажання. Орієнтовна вартість складає приблизно 1,5 мільйона гривень», - зазначає Юрій Воронка.
Водночас, спеціально створена робоча група ще 2 роки тому планувала облаштувати на території парку спорткомплекс з можливістю тренування спортсменів-лучників.
«Наша школа стрільби з луку виховує чемпіонів та призерів європейських та світових першостей, Олімпійських ігор. Натомість, лучники навіть не мають відповідних умов для тренувань, - розповів ІА АСС Олег Осипенко, старший тренер штатної збірної команди України зі стрільби з лука, Заслужений тренер України. - У той час, як олімпійська дистанція для стрільби з луку сягає 70 метрів, наші олімпійці примудряються готуватися на відстань 18 метрів до мішені.
Лідія Січенікова - учасниця двох олімпіад і готується до Олімпійських Ігор 2020 у Токіо. Але вона не має де тренуватися.
Ми займалися на городі, потім знайшли місце у Великому Кучурові, бо в місті не було такої можливості. І їздили за 10 кілометрів від клубу на машинах», - розповідає Олег Осипенко.
Надалі, за словами Олега Осипенка, начальник управління фізичної культури та спорту Дмитро Макаренко близько трьох років тому пообіцяв, що допоможе розв'язувати цю проблему.
Відтак, лучники тренуються ще й на території клубу «Олімпія».
«Нам навіть дозволили поставити там гараж, щоби ми зберігали щити. Зробили з дошок перекриття, щоби стріли, які не влучили в мішені, не несли загрозу іншим людям. Але це школа футболу. Ми залежні від їхнього розкладу, - каже Олег Осипенко. - Тому ще 2 роки тому ми звернулися до міської ради з проханням створити умови для підготовки до Олімпійських ігор 2020. Були дві робочі групи. Особисто я зробив вже три проекти з проханням спланувати територію між «Олімпією» і церквою на вулиці Воробкевича під спорткомплекс для різних видів спорту, у тому числі - лукодром.
Також ми звернулися до юридичного відділу міської ради, а юрвідділ, своєю чергою, до суду, бо відповідно до плану в тому місці мав бути розташований льодовий стадіон. Суд відповів, по земельному кадастру льодовий стадіон не має бути виключному в тому місці - він може бути де завгодно.
Минулого року директор парку нас запевнив, що у цьому місці буде лукодром. Що якраз ідуть роботи над створенням нового генплану парку, щоби на цій ділянці зробити спорткомплекс.
Після цього на тій території прочіпували дерева, спиляли старі насадження, юридично звільнили ділянку від льодового майданчика - почали робити все для облаштування території. А тепер виходить так, що ми проробили стільки роботи, а ця ділянка землі стала комусь потрібною».
За словами заслуженого тренера, статус парку не дозволяє проводити там капітальне будівництво, але облаштувати територію для цих потреб можна - у світі багато хто тренується у паркових зонах або в центрі міста.
«На жаль, у директора парку інше бачення. На цій ділянці вони хочуть створити елементи благоустрою для дітей та жителів цього мікрорайону. Але ж парк великий, зону відпочинку можна було б змістити. Натомість, у місті немає багато рівних майданчиків, де можна було б організувати спорткомплекс. До прикладу, якщо його облаштувати в Садгорі, ми не зможемо туди їздити», - каже Олег Осипенко.
Тим часом, директор парку Юрій Воронка каже, що соціальна галявина європейського зразка буде першою в Чернівцях, де люди зможуть влаштовувати пікніки.
«Відпочивати там могли б сотні чернівчан одночасно. Натомість у разі облаштування лукодрому, це місце одночасно займатимуть лише з десяток спортсменів. Думаю, нас не зрозуміють місцеві жителі. Зрештою, рішення приймає дирекція парку в межах природоохоронного законодавства», - резюмує Юрій Воронка.
За словами головної архітекторки міста Наталії Хілько, земельна комісія рекомендувала винести питання щодо облаштування лукодрому на території Жовтневого парку на найближчу сесію. Тож, доля такої споруди залежатиме від рішення народних обранців.
Як додав начальник управління фізичної культури та спорту Чернівецької міської ради Дмитро Макаренко, міський голова видавав розпорядження про створення робочої групи, яка повинна була вивчити можливість розміщення лукодрому між «Олімпією» і церквою на вулиці Воробкевича.
«Ми працюємо над цим питанням. Остаточного рішення ще немає. Коли його вдасться вирішити – поки що не готовий сказати. Наскільки мені відомо, парк «Жовтневий» розробляє план облаштування території. Наше завдання - щоби в цьому плані було передбачене розміщення лукодрому.
На цей момент робоча група визначила саме це місце розташування. Інших варіантів не було. Якщо буде потреба, будуть створювати нову робочу групу і вивчати це питання», - каже Дмитро Макаренко.
Автор: Олександр Юхимець, ІА АСС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами