День Святого Андрія Первозваного – це свято, з якого починається низка приготувань до новорічно-різдвяних святкувань, пише ZIK.
Історія свята
День Андрія відзначається 13 грудня і по-давньому ще називається Калита. Це день пам'яті мученицької смерті Христового апостола Андрія Первозваного – першого архієпископа Константинопольського, патріарха Вселенського та Апостола Українського.
Церковні легенди розповідають, що до зустрічі з Христом Андрій був рибалкою разом з братом Петром. Андрій – один з найближчих учнів Ісуса, був присутній на Святій Вечері, Розп’ятті та Воскресінні. Пізніше проповідував християнство на сході Римської імперії та був страчений у Патрах за правління Нерона, прив'язаним до Х-подібного хреста.
Андрій був першим з покликаних учнів Христа – через це він отримав ім’я Первозваний. Його покликання відбулося біля Галілейського озера, де він рибалив разом зі своїм братом.
До того ж Андрій був першим благовісником Євангелія Христового на українських землях. Збереглася легенда – коли Христові апостоли визначалися, кому куди йти проповідувати, Андрієві випало йти у Скіфію – тепер це землі України.
Читайте ще: Якою буде погода на День Святого Миколая
Народні прикмети на свято Андрія
Якщо цього дня іде сніг і не тане, значить він лежатиме ще 110 днів, тобто рівно три місяці.
В давнину перед тим, як набирати воду з ополонки, її було прийнято спершу послухати. Якщо з води чули шум – значить йде заметіль. Якщо тихо – зима буде спокійною.
Морозна, але ясна погода цього дня свідчить про прийдешній багатий врожай.
Якщо до свята Андрія не випаде сніг, зима залишатиметься теплою і малосніжною, а якщо все ж випаде – зима прийде холодна і сніжна.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами