Це свято радісне, засноване в пам’ять про спасіння євреїв у Персії. Цього дня читається Книга Естер (Есфір), у якій розповідається історія Пуріму; свято супроводжується веселощами, жартівливими виставами і карнавальною ходою.
Одна з найяскравіших традицій Пуріма – Мішлоах-Манот, коли власноруч приготовану їжу (переважно солодощі) розсилають друзям і знайомим, але, насамперед, нужденним. Особливе місце серед цього частування займає найвідоміше блюдо Пуріма – трикутні пиріжки з маком (гоменташен – «аманові вуха». Аманом звали радника перського царя Артаксерса, який намовляв царя винищити всіх євреїв, але від злостивого задуму якого вони були врятовані).
Назва свята походить від слова „пур”, що означає „жереб”. За допомогою жереба радник царя Аман визначив день - 13 адара, коли слід було винищити євреїв Персії. Чому саме євреїв? А тому, що перед цим зарозумілим чиновником всі, за його наказом, повинні були ставати на коліна, а біля палацу йому на очі весь час потрапляв Мордехай, родич жінки царя, і не падав на коліна. Мовляв, на коліна євреї становляться тільки перед Богом. Пішов тоді Аман до царя і доповів – у твоєму царстві є народ гордий, нешанобливий, тим, що вищі за нього не вклоняється. Дозволь, мовляв, щоб в назначений день будь–хто міг вбити єврея, а його майно взяти собі. А я тобі за те ще пожертвую до казни 10000 срібників.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами