Нова редакція закону "Про освіту" набула чинності 28 вересня.
Закон був прийнятий Верховною Радою 5 вересня, підписаний Президентом Петром Порошенком 25 вересня, опублікований в офіційній парламентській газеті "Голос України" у середу 27 вересня й вступає силу від дня наступного після дня його публікації, тобто 28 вересня, передають Українські Новини.
Серед іншого, закон передбачає введення 12-річного навчання в школі.
Читати ще Закон Про освіту покращить результати ЗНО, - освітяни
Зокрема, повна середня освіта включатиме 12 років і передбачає три рівні: початковий (4 роки), базовий середній (5 років) і профільний середній (3 роки), що здобувають у старшій школі або професійних закладах освіти.
Навчання в школі діти можуть починати в 6 або 7 років.
Навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти починається 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти - 1 вересня 2022 року й для профільної середньої освіти - 1 вересня 2027 року.
Також документ передбачає введення посади інституту освітнього омбудсмена для забезпечення належних умов реалізації права на освіту.
Вам буде цікаво Закон забезпечує рівні можливості для всіх - Президент підписав Закон про освіту
Крім того, закон установлює щорічне асигнування на освіту 7% валового внутрішнього продукту замість 10% валового національного доходу, а також передбачає можливість організації державно-приватного партнерства в сфері освіти на підставі договорів з можливістю спільного фінансування установ освіти.
Також у новій редакції регламентовано поетапне підвищення посадового окладу педагогічного працівника до трьох мінімальних заробітних плат до 2023 року.
Крім того, відповідно до документа, з вересня 2018 року дошкільна і початкова освіта зможе здійснюватися мовою нацменшини при паралельному вивченні державної мови.
У середній школі діти будуть починати навчання державною мовою, а мови національних меншин будуть вивчатися як окрема дисципліна.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами