Віруючі люди в цей день пригадують чудо, яке сталося багато років тому. Приблизно в 4 столітті, за легендою, Архістратиг Михайло врятував від руйнування християнський храм. Назв у цього свята, як виявилося досить багато – Михайлів день, Михайло, Михайла, михайлівські морози, михайлівські заморозки, Михаїл-архістратиг.
Архістратиг Михаїл – один з християнських святих, який є найбільш шанованим. У народі він є захисником бідних і нужденних. Його також вважають грізним суддею, так як він проводжає душі помeрлих і оцінює на терезах їхні вчинки.
Традиції та звичаї на Михайлове Чудо
Народна мудрість говорить, що Михайло украй злопам’ятний і мстивий святий. У народі цей день називали стрaшним святом, тому що якщо порушити традиції і проявити неповагу до Святого Михайла, то покaрання наставало в той же день. Літні люди знають, що на Михайлове Чудо суворо заборонено працювати. Тих, хто не вірить в це повір’я, і йде в цей день працювати, чекають неприємні сюрпризи – ламаються інструменти, робота не йде на лад і навіть можна отримати трaвму.
Читайте також:
Обов’язково в цей день у храмі ставлять загальну свічку і служать молебень. Вже в церкві наші предки просили кожен про своє – хтось щастя і миру в родині, хто достаток, хто здоров’я. Вони вірили, що в цей день можуть здійснитися будь-які бажання і мрії.
У це свято не прийнято було сперечатися і сваритися, а всі справи необхідно було вирішувати обов’язково мирним шляхом, інакше це не до добра. Тому на Михайлове Чудо намагалися йти на компроміси.
Прикмети на Михайлове Чудо
19 вересня на Михайлове Чудо працювати не варто, так як Бог покарає.
Після свята можна очікувати перші заморозки.
Якщо на Михайлове Чудо листя на верхівці берези зеленого кольору, то це до ранньої зими.
Синього кольору хмари ввечері – це до змін у погоді.
Якщо ви побачили іній на деревах на Михайлове Чудо, то взимку, швидше за все, буде багато снігу.
Раніше вірили, що саме в це свято може статися будь-яке диво.
Поганою прикметою вважалося мити голову на Михайлове Чудо, бо в народі кажуть, що можна “змити розум”.
На Михайлове Чудо часто можна було запитувати будь-які питання і вам дадуть відповідь правдою – адже говорити неправду в це свято до дуже поганих наслідків.
Зазвичай вже після цього свята очікували холодів. Згідно з повір’ям, у цей день зима починає кувати морози.
Існувала прикмета: якщо на Михайла стоїть тепла і ясна погода, то і 19 грудня буде така ж; якщо ж холодно або заморозки, то 19 грудня треба чекати снігу і морозів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами